ŠPA: Real je pobijedio, ali to nije to!

Traljava pobeda Reala, Sebaljos srušio Alaves! Fudbaleri Real Marida jedva su savladali Alaves 2:1, na gostovanju u šestom kolu španske LaLige.

Fudbal 23.09.2017 | 19:15
Šampion jedva pobedio Alaves u gostima. Ekipa Deportiva namučila Real i postigla prvi gol u sezoni tek u šestom kolu. Dani Sebaljos spasio Madriđane.

Šampion je slomio domaćina zahvaljujući Daniju Sebaljosu, koji je u svojoj prvoj utakmici kao starter u dresu "Kraljevskog" kluba postigao dva gola.

Sebaljos je doneo vođstvo Realu već u desetom minutu, da bi pet minuta pre poluvremena izjednačio Garsija.

Međutim, samo tri minuta kasnije Sebaljos opet trese mrežu Alavesa i postavlja, kako se ispostavilo, konačan rezultat u Vitoriji.

Real je slavio tek treći put u sezoni, opet u gostima gde ima maksimalan učinak u tri meča, a opet je bez gola ostao Kristijano Ronaldo.

Madriđani imaju četiri boda manje od lidera Barselone, uz meč više, a u sledećem kolu dočekuju gradskog rivala najvećeg svog najvećeg konkurenta, ekipu Espanjola.

Alaves je ostao zakucan za dno tabele bez ijednog boda u šest mečeva, ali je protiv šampiona Evrope bar postigao prvi gol u sezoni.

Za promenu, Real Madrid je pobedio i tako se donekle iskupio za poraz od Betisa na "Santjago Bernabeu".

Ali, protiv Deportivo Alavesa, ekipe koja od početka sezone nema nijedan bod, a u toku je već šesto kolo Primere. Za utehu igračima Alavesu ostaje činjenica da su prvi pogodak u sezoni postigli upravo protiv šampiona Španije i Evrope.

Alaves - Real 1:2 (1:2)!

Junak Madriđana bio je Dani Sebaljos, dvostruki strelac. Momak koji je u julu plaćen Betisu 16,5 miliona evra polako počinje da se isplaćuje. Bivši fudbaler zeleno-belih postigao je dva vrlo slična gola, prvi u desetom i drugi u 43. minutu.

"Prvenac" je usledio posle velike gužve u kaznenom prostoru i preciznog udarca po zemlji sa ivice kaznenog prostora. I kod drugog pogotka Sebaljos se nalazio otprilike kod linije šesnaesterca, kada je ponovo opalio prizeman udarac, ovaj put u suprotan ugao i postigao gol vredan tri boda.

Alaves je uspeo da izjednači u 40. minutu. Munir je vrlo lepo centrirao sa desne strane, a Manu Garsija glavom iz trka prevario Kejlora Navasa.

Za Alaves nije igrao Enco Fernandez, sin Zinedina Zidana trenera Reala, kao ni Srbin Aleksandar Katai.