Radnici štrajkuju, reagovala i Hitna

Dvadeset i sedam radnika „Željeznica Republike Srpske“ i danas štrajkuje glađu. Zbog sve lošijeg zdravstvenog stanja štrajkača, reagovala je i hitna pomoć. Željezničari poručuju da su spremni i na radikalnije mjere, a za sutra najavljuju masovnije okupljanje.

Republika Srpska 14.09.2017 | 20:53
Radnici štrajkuju, reagovala i Hitna
Četvrti dan štrajka željezničara, a reakcije nadležnih i dalje izostaju. Zato je reagovala hitna pomoć, koja je obavila pregled na poziv štrajkača.

Pokušavaju da uguše svaki bunt radnika, tako da radnik mora da živi od plate koju poslodavac odredi, bez mogućnosti da se pobuni, poručuju štrajkači.



„Naše plate su mizerne i apsurdna je njihova priča da je prosječna plata dobra“, izjavio je predsjednik Samostalnog sindikata saobraćajno-transportne djelatnosti Zlatko Marin.

Vidno iscrpljeni štrajkači kažu da je ovo jedini način da skrenu pažnju na sva dešavanja u preduzeću.

„Pokušaćemo da istaknemo da je sve izgubilo smisao u našoj državi. Razočarenje je ogromno. Uprava i ministri nas opominju na neke zakone o našem pravnom statusu, a ne obaziru se na to da oni prema nama krše nebrojen broj zakona“, ističe jedan od radnika u „Željeznicama Republike Srpske“ Zoran Ćućić.



Resorni ministar poručuje radnicima da nemaju razloga za štrajk glađu, jer im se plate redovno isplaćuju. Tvrdi da je štrajk koordinisana akcija i da su radnici politički izmanipulisani.

„Štrajk podrazumijeva da se odvija pod nekakvim propisima i zakonskim odredbama koje su regulisane zakonom, a nijedna odredba nije ispoštovana. Pozivamo ih da se vrate poslu“, rekao je ministar saobraćaja i veza Republike Srpske Neđo Trninić.

Željezničari odgovaraju da su spremni i na radikalnije mjere. Zato za sutra najavljuju masovno okupljanje i pozivaju sve nezadovoljne radnike da im se pridruže u borbi za radnička prava.



Predsjednik Samostalnog sindikata saobraćajno-transportne djelatnosti smatra da su zakonom prava radnika već ukinuta i da je potrebno probuditi svijest radnika, kako bi sriječili “radničko ropstvo”.

Iako je jedan od tri zahtijevana topla obroka uplaćen, radnici Željeznica nastavljaju sa štrajkom do ispunjenja svih zahtjeva, a to su: isplata naknada za topli obrok i prevoz iz ove godine, ovjera zdravstvenih knjižica i isplata plata u skladu sa zakonom.



BN televizija

Komentari / 15

Ostavite komentar
Name

Car,

14.09.2017 19:26

jeli to moguce,sta se događa takoreci u srcu evrope ,jos jednom ponavljam: ovoj vladajucoj garnituri ,nebi bili ni Firerevi nacisti" molim vas odlazite ne ubijajte narod: upamtite zatvori vas cekaju,specialno samo za vas.

ODGOVORITE
Name

Xxl

14.09.2017 20:02

SVIMA HVALA NA PODRSCI...RADNIK....ŽRS.A

Name

car

14.09.2017 20:37

To su neradnici koji su zaposleni po stranackom kljucu sad strajkuju

Name

Zeljeznicar

14.09.2017 19:31

Ovo je velika sramota,da u ovom prokletom entitetu koji kao tezi da bude nezavisan jos jedino zeljeznicari imaju ono sto se zove "muda" da koliko toliko podignu svoj glas.Ovo je strajk za sve vas koji radite za 400 stoje i presrecni ste.Kada bolje razmislim vise i nezaluzujete bijedni srpski narode. Citat iz filma Profesionalac" Nije Slobo kriv mi smo krivi jer smo govna" U ovom slucaju Mile ili bilo ko drugi ko ce da nas jase i poslije ovih.Izdrzite braco bice nas jos sve sa kukama i motikama

ODGOVORITE
Name

da

14.09.2017 20:38

Platu bi a neradite nista malo sutra

Name

de

15.09.2017 06:20

Ma nije Slobo takav bio, bio je jos gori, sjedio sa Tudjmanom u Karadjordjevu i dogovarao izdaju Krajine i podjelu Bosne, dok ste vi ratovali on vam pokupio pare. Haha, Zar je Mile drugaciji?

Name

podrška za radnike

14.09.2017 19:37

Pobjedite braćo za sve nas smjenite gada direktora i ostali smrad dnsa na čelu sa lopinom Pavić Markom.

ODGOVORITE
Name

tadija

14.09.2017 19:51

Pavić marka i savanovića na robiju.

Name

re

14.09.2017 20:39

Kuci bagro neradnicka

Name

zapažanje

14.09.2017 21:37

dns se raspada.

Name

Pale

14.09.2017 19:47

kad ce zaposleni u zgradi vlade strajkovati gladju..vrijeme je i za njih..sramota da primaju 1500_2500 km neto plate..

ODGOVORITE
Name

Zoki

14.09.2017 19:51

E ovako Vlast ubija svoj Narod,e ovako ubija Srbin Srbina da nas sto manje ima.Srbima je najlakse vladati jer su do dna potkupljivi,kad vidim sto Vlast radi sa svojim Narodom,onda mogu zamisliti tu bagru sta bi radili drugima,samo da sacuvaju krunu na glavi kao sto rece Car Lazar pred boj na Kosovu polju.

ODGOVORITE
Name

Bosnjak Stuttgart

15.09.2017 06:16

Sta ste nama uradili, znamo mi dobro ali vi necete da znate

Name

Cvjećara TNT

14.09.2017 20:19

Ovo je sve umrli radnik do radnika! Sindikalci=teški neradnici!!!

ODGOVORITE
Name

milekrade dodik

14.09.2017 20:29

Pa sta je sad opet,pa nemogu ja vas stalno castit pivom i rakijom,pa nisam ja rokfeler,moram ija sa ovom mojom crkavicom nekako da prezivim,sve sami neradnici,e pa nema ovaj put dzaba pice.

ODGOVORITE