EP: Srbija nakon drame pobijedila neugodnu Estoniju!

Odbojkaška reprezentacija Srbija savladala je u uzbudljivom meču selekciju Estonije sa 3:2, po setovima (25:23, 16:25, 21:25, 25:20, 15:12).  U ponedeljak sa Finskom (17. 30). Poljaci se oporavili od startnog šoka.

Ostali sportovi 26.08.2017 | 22:25
Iako Estonija na papiru nije bila veliki protivnik, oni su od samog starta meča pokazali da izabranicima Nikole Grbića neće biti tako lako.

U prvom setu viđena je velika borba i izjednačena igra. Posle drugog tehničkog tajm-auta, Estonci su uspeli da dođu do poena prednosti i praktično do samog kraja meča smenivala su se vođstva, ali je Srbija uspela da servisima Petrića i Stankovića, kao i blokovima i smečevima Uroša Kovačevića osvoje prvi set 25:23.

Ipak, drugi set Estonci su odigrali fenomenalno, dok 'Orlovima' ništa nije išlo od ruke - ni napad ni odbrana. Menjao je selektor Grbić postavu, ali veliku prednost koju su protivnici imali tokom celog meča naši odbojkaši nisu uspeli da prestignu, pa je meč završen sa devet poena prednosti Estonije - 25:16.

Treći set Srbija je započela katastrofalno. Estonci su poveli 7:2 što je na kraju i koštalo gubitka ovog seta. 'Orlovi' nisu imali odgovore na fantastične napade protivnika, ali su i servis greškama i greškama u polju "poklonjali" poene i na kraju izgubili rezultatom 23:25.

Četvrti set je počeo vođstvom Estonije od 3:2, ali je Srbija serijom 4:0 preokrenula na 6:3, a zatim je vodila sa 12:8, 17:14, pa 20:15. Estonija je smanjila na 20:18, a Srbija povećala na 22:18. Srbija je četvrti set dobila sa 25:20 i izjednačila na 2:2 u setovima.

Estonija je povela na startu petog seta sa 2:0, ali su Lisinac sa dva poena (smeč i as) i Petrić preokrenuli na 3:2 za Srbiju. Igralo se zatim obostrano borbeno i poen za poen, da bi Srbija na promenu strana otišla sa viškom od tri poena – 8:5, a Lisinac je blokom povećao na 9:5

Nakon 11:7 za Srbiju, Estonija je smanjila na 11:9, ali je raspoloženi Lisinac blokom prekinuo seriju rivala i Srbiji doneo prednost od 12:9. Stanković je našoj doneo četiri meč lopte: 14:10, a Estonija smanjila na 14:12. Stanković je iskoristio treću meč loptu za konačnih 15:12, za trijumf Srbije od 3:2.

Najbolji u našem timu bio je Uroš Kovačević sa 17 poena, dok je Nemanja Petrić mao poen manje, a dvocifreni učinak upisao je i Dušan Luburić sa 11 poena.

Kod Estonaca, Robert Tet je postigao 19 poena, dok je Rene Tepan meč završio sa dva manje.

Srbija je na otvaranju Evropskog prvenstva pobedila domaćina Poljsku, a u trećem kolu igraće protiv ekipe Finske, u ponedeljak od 17.30.

U drugoj utakmici naše grupe, Poljaci su pokazali da su se oporavili od startnog šoka i ubedljivog poraza od naše selekcije. Domaćin turnira savladao je Finsku 3:0 (25:23, 25:21, 25:19).