Madridski šoping - Barsa kupuje Asensija, Junajted Bejla?!

Španski mediji spekulišo da bi Real Madrid mogao da napravi dva velika transfera, ali prodajom svojih igrača.

Fudbal 11.08.2017 | 14:00
Madridski šoping - Barsa kupuje Asensija, Junajted Bejla?!
Navodno je Barselona spremna da kupi Marka Asensija za 80 miliona evra, dok je Mančester Junajted spremio 110 za Gareta Bejla.

Asensio je prošle sezone produžio ugovor sa Realom, ali ima otkupnu kaluzulu koju Katalonci planiraju da aktiviraju.

Asensio ne bi bio prvi igrač koji je iz Real Madrida prešao u Barselonu, to su tokom istorije činile fudbalske legente poput Luisa Enrikea, Georga Hadžija, Roberta Prosinečkog, Hulena Lopetegija, Alfonsa Peresa.

Barselona traži zamenu za Nejmara da Silvu, koga je kupio Pari Sen Žermen upravo aktivacijom klauzule od 222 miliona evra, a Asensio je alternativa nakon što je Liverpul odbio ponudu od 100 miliona za Filipea Kutinja. 

S druge strane, Junajted traži kvalitetno pojačanje na krilnim pozicijama, odavno se spekuliše da je zainteresovan za Bejla, što je u utorak u Skoplju potvrdio i menadžer kluba Žoze Murinjo, mada su iz Madrida poručili da nije na prodaju. 

Mediji spekulišu da je Real spreman da proda ovaj tandem kako bi stvorio sebi prostor u budžetu za kupovinu napadača Monaka Kilijana Mbapea, koji vredi 180 miliona evra.

Izvor: B92

Komentari / 0

Ostavite komentar