WB: I Venus kao tajfun do devetog finala!

Amerikanka protiv Džoane Konte izborila deveto finala na Vimbldonu i ima priliku da osvoji šestu titulu. Protiv Garbinje Muguruze za trofej.

Tenis 13.07.2017 | 18:45
Garbinje Muguruza, deklasirala je slovačku igračicu Magdalenu Ribarikovu u prvom ženskom polufinalu Vimbldona i izborila treće gren slem finale u karijeri.

Ništa više uzbudljivo nije bilo ni drugo polufinale!

Venus Vilijams (37) će se u subotu boriti za šesti trofej na Vimbldonu pošto je za 76 minuta pobedila Džoanu Kontu - 6:4 i 6:2.

Venus ima sedam grend slem titula, ali je poslednju osvojila pre tačno devet godina u Londonu. Ove sezone igrala je finale na Australijan openu, međutim nije uspela da prekine post.

Amerikanka je u karijeri još tri puta gubila meč za titulu na Vimbldonu.

Konta u četvrtak nije imala šanse protiv raspoložene Venus. Doduše, Britanka se dobro držala u prvom setu, ali je pri rezultatu 4:4 propustila dve prilike za brejk.

Kazna je stigla već u sledećem gemu, kada je veteranka iz Palm Biča iskoristila drugu set loptu.

U drugom delu meča Vilijams je odigrala savršeno i bez većih problema izborila finale

Izvor: mondo.rs