LE: Opet taj Kairat i evrogolčina Vukana Savićevića!

Prelep pogodak bivšeg veziste Zvezde u dresu Slovana iz Bratislave.

Fudbal 29.06.2017 | 19:30
Još pre dve godine navijači Crvene zvezde imali su prilike da se uvere da Kairat iz Almatija, nije mačji kašalj, nakon što je u dva meča eliminisao crveno-bele već na startu Lige Evrope. Kazahstanskom klubu definitivno leže ove junske vrućine, što je pokazao i danas na svom terenu gde je pregazio litvanski Atlantis sa čak 6:0.

Blistali su oni koji su zaduženi za golove u redovima Kairata, pa su se tako po dva puta u strelce upisala čak trojica fudbalera - napadač Gou (koji je zavio Beograđane u crno makazicama pre dve godine), zatim iskusni Andrej Aršavin, kao i Hrvat Ivo Iličević.

Sa šest lakih komada predstavnik Kazahstana je već prebrinuo brige oko plasmana u narednu rundu, a s obzirom na kvalitet tima i pruženu partiju u Kairatu itekako imaju čemu da se nadaju u nastavku pohoda na Ligu Evrope.

Uspešna je tokom popodneva bila i srpska kolonija u Slovanu iz Bratislave. Iako je rano primila gol na gostovanju u Jerevanu protiv Pjunika ekipa Ivana Vukomanovićapreokrenula je vođstvo domaćina u nastavku i ubedljivim trijumfom od 4:1 već danas rešila svaku dilemu pred revanš za sedam dana u Slovačkoj.

Mladi reprezentativac Srbije Čavrić bio je na klupi za rezerve, a meč u prestonici Jermenije pamtiće se i po prelepom pogotku Vukana Savićevića iz 62. minuta. Nekadašnji vezista Crvene zvezde fantastično je odapeo praćku sa preko 25 metara i maestralno pogodio gornji levi ugao gola domaćina čime je olakšao svom timu put ka pobedi. Doktorski pogodak!