Video, Na današnji dan: Jugoslavija - Slovenija 3:3!

Na današnji dan Plavi su započeli EURO 2000. spektakularnom utakmicom protiv ''bivše braće''. . .

Fudbal 13.06.2017 | 21:45
U prvoj utakmici završnog turnira Evropskog prvenstva u Holandiji i Belgiji 2000. godine, Jugoslavija i Slovenija odigrale su nezaboravan meč koji je završen rezultatom 3:3.

Golovima Zahovića u 23. i 57. minutu, odnosno Pavlina u 52, Slovenci su vodili čak sa 3:0, da bi sa tri pogotka u šest minuta naša reprezentacija stigla do remija. Tvorci preokreta bili su Savo Milošević (67. i 73.) i Ljubinko Drulović (70.).

Na ovom prvenstvu selektor je bio Vujadin Boškov koji je na stadionu u Šarlroi priliku ukazao sledećim igračima: Ivica Kralj, Ivan Dudić, Albert Nađ, Miroslav Đukić, Siniša Mihajlović, Slaviša Jokanović, Dejan Stanković (od 36. Dragan Stojković), Vladimir Jugović, Ljubinko Drulović, Predrag Mijatović (od 82. Mateja Kežman), Darko Kovačević (od 52. Savo Milošević).