Analiza: Nema odbrane od Ronalda, Real 12. put ŠAMPION!

Breme favorita "iz senke" bilo je previše za igrače Juventusa. U Kardifu najveći deo utakmice nisu ličili na tim koji je došao do borbe za pehar, a Real je bio "živ" i pun samopouzdanja. Dva gola Ronalda, i po jedan Asensija i Kazemira!

Fudbal 04.06.2017 | 23:45
Analiza: Nema odbrane od Ronalda, Real 12. put ŠAMPION!
Real Madrid je šampion Evrope!

Po 12. put u istoriji slavnog španskog kluba, a drugi put uzastopno, fudbaleri Real Madrida stigli su do najvažnijeg svetskog klupskog trofeja koji će se naći u vitrinama stadiona "Santjago Bernabeu".

Šampion Primere odigrao je savršen meč, iskoristio svoje šanse na vreme, i uspeo da rivala dovede do neprepoznatljivosti, naročito u fazi odbrane.

Svega tri puta je odbrana bjankonera kapitulirala u dvanaest utakmica do meča na "Milenijumu", a jedan više dao im je ove junske večeri Real Madrid. Najbolji napad takmičenja!

Kristijano Ronaldo je sa dva nova gola u finalu, što mu je treći put u karijeri da je strelac u najvažnijem meču sezone, u prvom i drugom poluvremenu, kada je bio "hirurški precizan", bio heroj svog tima, a bitan doprinos dao je i "srećni" pogodak Kazemira, nakon kog je Juve "pao u depresiju", da bi na kraju i Marko Asensio došao do pogotka u finišu meča kojim je torinski klub pretrpeo najteži poraz u poslednjih pet godina.

Deklasirani!

Sve što je Juve uradio bila je majstorija Mandžukića kojom su poravnali rezultat posle 29 minuta igre, ali na tome su ostali i tako nastavili lošu tradiciju bjankonera: sedmo izgubljeno finale.

Nikakvih iznenađenja nije bilo u startnih postavama dva tima, ali može se reći da je Zinedin Zidan uspeo da nadmudri Maksa Alegrija pošto je uspeo da "sakrije" njegovog najvažnijeg igrača u fazi napada Paula Dibalu, koji je bio nevidljiv, pa je tako došao do DRUGE titule Lige šampiona otkako je pre samo godinu i po dana postao trener "kraljevskog kluba".

Sa druge strane Juve nije uspeo da minimalizuje učinak Kristijana Ronalda, ali ni jednog od Realovih igrača na sredini terena koji su briljirali u drugom poluvremenu.

Zapravo je Juve bolje ušao u meč, brzo uputio tri opasna udarca, a onda kao iz "vedra neba" sevnula je kontra Real Madrida u kojoj je ključnu ulogu odigrala Benzemina brza lopta na bok Ronaldu koji je nakon duplog pasa sa Kavrahalom uputio neodbranjiv šut!

Potrajalo je neko vreme Juventusovo "buđenje" nakon tog gola, ali su makazice Marija Mandžukića samo desetak minuta kasnije poručile da "ima nade"!

Ušlo se u mirniji deo utakmice, možda je Juve tu propustio šansu da "dotuče rivala", a "stara dama" kao da se nije pojavila u prvih petnaest, dvadeset, ma i pola sata drugog dela igre što je Real kaznio tako što je koristio svaku ukazanu šansu!

"Osetili su krv" i poput psa koji je ujeo i ne pušta, pokušali su da testiraju Bufona iz svih pozicija, a srećni šut Kazemira, kad se lopta od pete Kedire odbila i prevarila "Supermena", kao da je i njemu govorila da ni u 39. godini neće podići "ušati" pehar koji nije do sada osvojio.

Pala je ekipa, nije bilo nikakve reakcije, postali su samo posmatrači na terenu, a nakon bega Modrića po desnoj strani i lopte za "odjednom pojavljenog" Ronalda - sve je bilo rešeno.

Na semaforu je pisalo velikih 3:1, a bez obzira što je ostalo da se igra još mnogo, na licima igrača Juventusa "očitavalo" se da nemaju snage za preokret. Prerano su prihvatili poraz, a Alegrijeve izmene nisu doprinele konsolidaciji redova, štaviše unele su nervozu!

Huan Kvadrado je za dva "glupa" starta dobio dva žuta kartona i svoje saigrače ostavio na cedilu, a Marko Asensio nije mario za rivala koji se predao, samo je zakucao loptu za četvrti.

I slavlje!

Izvor: mondo.rs

Komentari / 0

Ostavite komentar