Prva liga RS: Dve ''četvorke'' i ''nula'' Borca!

Borac - Tekstilac, ništa - ništa! Skromna fudbalska predstava na Gradskom stadionu završena bez pogodaka.

Fudbal 04.06.2017 | 14:45
Borac i Tekstilac Kort podijelili su bodove odigravši 0:0 na Gradskom stadionu u Banjaluci, u pretposljednjem kolu Lige za prvaka Republike Srpske.

Oko 400 gledalaca nije vidjelo zanimljivu predstavu, a jedini bitan detalj dogodio se u 40. minutu susreta.

Bojan Puzigaća u finišu prvog poluvremena zaradio je direktan crveni karton, tako da su domaći cijelo drugo poluvrijeme odigrali sa igračem manje.

Iskusni fudbaler "crveno-plavih" napravio je prekršaj nad Zlatkom Dusparom, a onda ga nagazio kopačkom u predjelu leđa dok je Duspara ležao na travi, pa mu je arbitar Danijel Pajić iz Bijeljine pokazao put u svlačionicu.

Dervenćani su tako prekinuli niz Banjalučana od 14 uzastopnih domaćih pobjeda u Prvoj ligi RS.

Posljednji meč pred svojim navijačima banjalučki fudbaleri nisu uspjeli da riješe u svoju korist 6. avgusta prošle godine, kada je na otvaranju sezone bod iz grada na Vrbasu odnijela Slavija.

Na preostala dva meča gosti su bili više nego uspješni, te postigli po četiri gola.

Drina je u gostima deklasirala Kozaru 4:0, dok je Rudar Prijedor slavio u Janji 4:2.