RG: Kraj i za Džumhura!

Najbolji bh. teniser poražen od Argentinca Nikolasa Kikera na startu Rolan Garosa.

Tenis 29.05.2017 | 20:00
Damir Džumhur eliminisan je u prvom kolu Rolan Garosa od Nikolasa Nikera rezultatom 6:3, 2:6, 6:3, 6:4.

Bh. teniser počeo je dobro meč, a prvi set bio je egal do 3:3, nakon čega je 87. igrač svijeta napravio dva brejka i dobio set.

Džumhur je uzvratio u sljedećem setu i to na sjajan način. Kiker je poveo 2:0, a onda je Džumhur osvojio šest narednih gemova i izjednačio na 1:1 u setovima.

Treći set odlučio je brejk Kikera za 5:3 nakon čega je Argentinac bez izgubljenog poena uzeo servis gem za 6:3 i poveo sa 2:1 u setovima.

Jedan brejk bio je dovoljan Argentincu i u četvrtom setu, a on se desio odmah na startu.

Kiker je napravio brejk u prvom gemu, dobio svoj servis gem za 2:0, a onda tu prednost sačuvao do kraja seta i meča – 6:4.

Argentinac je slavio sa 6:3, 2:6, 6:3, 6:4 i dobio prvi međusobni duel sa Džumhurom.

Izvor: mondo.ba