RG: Lasla i Filipa zaustavili Nijemci! Ispao i Bašić!
Srpski teniseri Laslo Đere i Filip Krajinović nisu uspeli da se plasiraju u glavni žreb Rolan Garosa. Mirza Bašić eliminisan u drugom kolu kvalifikacija za Otvoreno prvenstvo Francuske.
Tenis 24.05.2017 | 21:15
Đere je bio na korak od pobede u današnjem meču i plasmana u poslednje kolo kvalifikacija, ali u trećem setu nije uspeo da iskoristi dve meč lopte.
Nemac je u taj-brejku trećeg seta bio ubedljiv, dobio je taj deo igre sa 7:2, a srpski teniser nije uspeo da osvoji niti jedan poen na svoj servis.
Ote će za plasman u glavni žreb Otvorenog prvenstva Francuske igrati protiv Grka Stefanosa Cicipasa.
Krajinović je poražen ubedljivo od Nemca Danijela Masura u dva seta, sa 6:4, 6:2 posle 65 minuta borbe.
Masura u poslednjem kolu očekuje duel sa boljim iz okršaja između Argentinca Maksima Gonsalesa i Belgijanca Artura de Grefa.
Mirza Bašić eliminisan u drugom kolu kvalifikacija za Otvoreno prvenstvo Francuske.
Bosna i Hercegovina ni ove godine neće imati predstavnika u glavnom žrijebu Rolan Garosa.
Aldin Šetkić eliminisan je već u prvom kolu kvalifikacija u Parizu, dok je korak dalje dogurao Mirza Bašić. Ipak, bh. teniser nije uspio nije uspio proći dalje od drugog kola.
Bašića je na putu ka posljednjoj rundi kvalifikacija zaustavio Rus Andrej Rubljev, koji je slavio 6:4, 5:7, 6:2.
Za nešto više od 120 minuta, ruski predstavnik slavio je u tri seta, a najveći otpor 25-godišnji Sarajlija pružio je u drugom setu, koji je trajao 51 minut.
Izvor: B92/mondo.ba
Komentari / 0
Ostavite komentar