Poruka iz Humske...
Ako ima pameti, poštenja i zdravog razuma – biće i normalna utakmica! „Meni se čini da je bojazan (navijača) s razlogom“, rekao je Marko Nikolić pred gostovanje Radničkom.
Fudbal 16.05.2017 | 21:45
A možda i bude...
Tek, crno-beli, u pretposlednjem kolu idu u goste Radničkom i najavljuju da bi sa Čaira (sreda, 19.00, TV Arenasport 1) mogli da donesu presudne bodove za rasplet šampionske trke. Verovatno pred krcatim tribinama i uz ogromnu podršku gostujućih pristalica.
„Idemo u goste Radničkom. Uslovno rečeno u goste, jer očekujem od Partizanove publike da napravi ugodnu i prijatnu atmosferu za naše igrače. Vidimo kakva je motivacija navijača iz svih delova Srbije“, rekao je, između ostalog, Marko Nikolić, šef struke lidera na tabeli, pre nego što je pohvalio rivala.
„Radnički je kvalitetna ekipa, dobro vođena. Jedna je od najiskusnijih u ligi. Ume da bude neprijatna, ali nalazili smo dosad recept za nju. Vidim da su Nišlije motivisane, međutim, niko ne može u ovoj ligi da želi pobedu više od igrača Partizana“.
Kako sad stvari stoje, trener Partizana neće voditi tim, zbog kazne Disciplinske komisije FSS, pa je upitan da li je opravdana bojazan kakvu Grobari ovih dana iskazuju na društvenim mrežama i u internim razgovorima: da se plaše saplitanja.
„Razlozi za bojazan ne mogu biti fudbalski, u situaciji kad smo u dugačkom nizu bez poraza. Meni se čini da je bojazan s razlogom. Opet, biće 11 na 11 na terenu. Očekujem ogromnu podršku navijača kao korektivni faktor i da sve prođe u najboljem redu kad je Paritzan u pitanju“.
A očekuje li Nikolić normalnu utakmicu imajući u vidu sve što prati završnicu sezone?
„Mora da bude. Ako je ostalo još malo pameti, poštenja i zdravog razuma u ovom našem fudbalu, mora da bude normalna utakmica. Sve osim normalne bi bilo katastrofalno za sve. Obesmislili bi da li je prvi Partizan ili naš najveći rival“.
Crno-beli imaju tri boda više, za titulu su im u završna dva kola potrebna najmanje četiri boda, što znači da im na Čairu odgovara i remi.
„Partizan ne zna da igra na nerešeno. Pogotovo ne u Srbiji. Nismo ni klub, ni tim, koji može da kalkuliše. U priliog tome govori činjenica da se nalazimo u izvanrednoj rezultatskoj seriji. Ona nas nije dovela do osvajanja nijednog trofeja. Zasluge za nju idu na adresu igrača. Navikli su da igraju pod pritiskom deset meseci, pokazali su stabilnost i kvalitet igre. Radostan sam zbog toga, imam veliko poverenje u njih, pre svega da će biti u stanju da daju maksimum za dres koji nose. To imponuje publici i meni kao treneru“.
Stručni štab Partizana jeste odlučio, ali Nikolić nije saopštio da li će umesto suspendovanog Bojana Ostojića na štoperskoj poziciji igrati Lazar Ćirković ili MarkoJevtović, uz napomenu da su male šanse da u ekipi bude roviti Everton Luiz.
„Da li bih danas potpisao scenario da Radnički nema šut u okvir gola, kao na poslednje naše dve utakmice? Odmah! S druge strane, to je kvalitetan tim, ima svoje ambicije, pa i ako nam da gol, mi ćemo morati dva“, dodao je Nikolć pre nego što je javno pohvalio centarfora Nišlija Nemanju Kojića, s kojim je sarađivao u Radu i tokom prvog mandata u Partizanu.
„Dao je jedan od najdražijih golova u mojoj karijeri (za 2:1 u večitom derbiju, op. au). Znam ga od malena. Cenim njegove igračke i ljudske kvalitete, želim mu sve najbolje. Nije lak zadatak sačuvati Kojića, ali spremili smo se“, zaključio je Nikolić.
Izvor: mozzartsport
FOTO: Star Sport
Komentari / 0
Ostavite komentar