FRA: Monako je već šampion, samo se čeka krunisanje!

Monako korak od prve titule posle 17 godina! Fudbaleri Monaka pobedom nad Lilom 4:0 u 37. kolu francuskog šampionata došli su na bod od prve titule posle 17 godina.  Da bi PSŽ preoteo titulu potrebno je da Monako izgubi oba meča do kraja, a pritom Monako ima plus 17 kada je u pitanju gol razlika koja odlučuje u slučaju istog broja bodova. Zato je za očekivati da već u sredu protiv Sent Etjena ekipa iz kneževine proslavi titulu.

Fudbal 15.05.2017 | 11:15
"Kneževi" su pred svojim navijačima deklasirali "mastife" i stigli na korak od osme titule u klupskoj istoriji.

Monako kolo pre kraja ima tri boda više od Pari Sen Žermena uz meč manje, bolju gol razliku i međusobni skor. Pored toga, imaju i meč manje.

Kapiten domaće ekipe u šestom minutu je doneo prednost, da bi Silva, na asistenciju Mbapea, u finišu prvog poluvremena povećao prednost.

To je i bio 100. jubilarni gol Monaka ove sezone u Ligi 1. U nastavku meča, Falkao drugim golom povećava prednost, a u konačan rezultat postavio je alonso autogolom u 89. minutu.

Pari Sen Žermen je u gostima takođe bio ubedljiv i slavio sa 5:0. Dvostruki strelci na ovom meču bili su Kavani u 2. i 72 i Lukas u 38. i 78, dok je Draksler u 90. minutu postivaio konačan rezultat.

Monako će šansu da titulu zvanično osvoji imati protiv Sent Etjena u sredu, a dovoljan mu je bod na stadionu Luj II.

Šampanjac je na ledu, Monako je stavio obe ruke na pehar namenjen prvaku Francuske i samo se čeka zvanična promocija. Kneževi su u pretposlednjem kolu Lige 1 pregazili gostujući Lil sa 4:0, zadržali tri boda prednosti u odnosu na jedinog konkurenta Pari Sen Žermen, a pritom imaju i utakmicu manje.

U principu šampionska trka je gotova, Kneževi bi morali da izgube oba meča do kraja, a u francuskoj ligi u slučaju istog broja bodova odlučuje gol razlika. A kako je taj segment i ubedljivo na strani Monaka, koji je dao 17 pogodaka više od Parižana, jasno je da je PSŽ-u za bilo kakav povratak na tron potrebno, ne čudo, nego smak sveta...

Već u sredu Monako će na utakmici sa Sent Etjenom, takođe na svom stadionu Luj drugi, imati priliku da ozvaniči titulu prvaka. A biće to Monaku osma titula šampiona Francuske, a prve posle sada već prilično davne 2000. godine.

Inače, ovo je Kneževima bila deveta uzastopna prvenstvena pobeda i jednostavno, nije ni bilo neke dileme večeras u duelu sa Lilom.

Još jednom je utakmicu i pobedu Monaka obeležio sjajni Kolumbijac Radamel Falkao i to sa dva pogotka. Prvi je dao u šestom minutu posle asistencije Lemara, a zatim i 20 minuta pre kraja utakmice. U strelce se upisao i Bernardo Silva u završnim trenucima prvog poluvremena posle dodavanja Kilijana Mbapea. Konačan rezultat postavio je Žunior Alonso autogolom u 89. minutu.

Inače, ovo je Monaku bila 30. uzastopna utakmica u francuskom šampionatu u kojem je zatresao protivničku mrežu. To je pošlo za rukom još samo Olimpiku iz Marselja u sezoni 1937/38.

I Pari Sen Žermen je večeras bio ubedljiv na gostovanju Sent Etjenu. Slavili su Sveci sa velikih 5:0, ali koliko god ubedljivo, ispada da je to neka vrsta pirove pobede.

Odlične partije pružili su Edinson Kavani i Lukas Moura, koji su dali po dva gola, a u strelce se upisao i Julijan Draksler. Već na poluvremenu bilo je 2:0 za goste iz francuske prestonice i, ako je i postojala, svaka dilema oko pobednika je otklonjena.

Olimpik iz Marselja odigrao je 1:1 na gostovanju Bordou, ali ga je ovaj bod ostavio na petom mestu na tabeli koje vodi u Ligu Evrope sledeće sezone, tako da za Rudija Garsijuovakav ishod dođe kao neka vrsta trijumfa.