Prva liga RS: Borac na korak od PL BiH!

Trijumfom u Derventi, četa Vuleta Trivunovića stigla na korak od šampionske titule i povratka u bh. elitu.

Fudbal 05.05.2017 | 21:45
Prvi meč četvrtog kola Lige za prvaka Republike Srpske odigran je u Derventu, a lider prvenstva Borac iz Banjaluke ostvario je siguran trijumf rezultatom 2:0. Sa nova tri boda, ekipa Vuleta Trivunovića došla je na korak od plasmana, odnosno povratka u Premijer ligu BiH.

"Crveno-plavi" sada imaju ogromnih 18 bodova više od drugoplasiranog Podrinja iz Janje, koji svoj meč igra sutra protiv Rudar Prijedora. Upravo će Prijedorčani biti naredni rival Banjalučanima, koji će imati lijepu priliku da pred svojim navijačima čak pet kola prije kraja sezone proslave titulu.

Već nakon prvih 45 minuta susreta u Derventi bilo je jasno da će gosti otići kući pjevajući. Petar Kunić i Ivan Delić donijeli su dva gola prednosti, pa su favorizovani Banjalučani u nastavku rutinski sačuvali stečeno vođstvo i upisali 20. trijumf na 26 prvenstvenih mečeva.

Gosti su mogli i do ubjedljivijeg trijumfa, ali je Delić početkom drugog poluvremena promašio jedanaesterac. Prethodno je David Gatarić u šesnaestercu Dervenćana srušio Bojana Puzigaću, ali strijelac drugog pogotka na meču sa "bijele tačke" nije uspio drugi put da se upiše u strijelce.

Identičnim rezultatom Drina je u Ligi za prvaka bila bolja od Kozare, dok je u Ligi za opstanak šamački Borac prekinuo niz neuspjeha odigravši na svom terenu 2:2 protiv Zvijezde 09.