Dva miliona KM za nova radna mjesta
Ministar nauke i tehnologije Republike Srpske Jasmin Komić potpisao je danas, uime Vlade RS, Ugovor o dodjeli sredstava za realizaciju programa podrške zapošljavanju u oblasti usluga koje su predmet međunarodne trgovine, s kompanijom NCR Banja Luka, koju je zastupao zamjenik direktora Vladan Živanović.
Republika Srpska 05.05.2017 | 20:12
Komić je pojasnio da će Vlada RS osigurati podsticaje od deset hiljada KM po radniku.
Zapošljavanje prvih stotinu radnika i prva tranša od milion KM iz budžeta RS za te namjene predviđena je do kraja godine, a naredne godine druga tranša novca i još 100 novih radnih mjesta.
U naredne tri godine Vlada RS će, kao rezultat tog ugovora, imati tri i po miliona KM na ime poreza i doprinosa za plate, rekla je premijerka Željka Cvijanović uz stav da je riječ o isplativoj investiciji.
Ta investicija će omogućiti, kako je navela, uključivanje RS u globalne trendove, nove tehnologije i metode poslovanja, stvaranje novih radnih mjesta i povećanje konkurentnosti Republike Srpske u odnosu na okolinu.
Zamjenik direktora kompanije NCR Banja Luka Vladan Živanović rekao je da ta kompanija posluje u domenu usluga softverske prirode.
Kazao je da će zaposleni iz centra u Banjoj Luci pružati softversku podršku tehnološke prirode za korisnike kompanije iz domena usluga.
(Fena)
Komentari / 7
Ostavite komentarKo odlučuje?
05.05.2017 20:38Ko je i na osnovu kojih kriterija odlučio da nekome da 2 miliona KM? U četiri oka dogovor. Šta mislite koliko je vraćeno onome ko je dao ove pare? Korupcija zagarantovana.
ODGOVORITEMilan
05.05.2017 21:08Koja komedija,samo suplja prica,koga su oni to zaposlili,samo se ugradjuju,s poslodavcem.
ODGOVORITEOj ha
05.05.2017 22:57Ha ha ha, oj ha, oj oj!
ODGOVORITEnenbn
05.05.2017 23:34Problem je sto se ocekuje od doprinosa, a kada se isplati podsticaj ta firma nece vise postojati a ugovor je naravno drzavna tajna, isplacen je podsticaj i za bosku
ODGOVORITEZeljko
06.05.2017 10:01Za KUM i nenbn.Ta firma radi u Banja Luci vec godinu dana i ima 96 zaposlenih.Centrala je SAD a ista firma u BGD radi vec 10 god sa preko 2 500 zaposlenih.U BL su orije 14 mjeseci zakupili prostor od blizu 1 000 m2 , bivši Salon Šipada a novac ce se vratiti kroz 200 zaposlenih, uglavnom mladi do 25 god, a i doprinose koji ce se uplacivati.Trenutna prosjecna plata je 1000 KM, svi su prijavljeni uz platu plus su topli obrok i naknada za prevoz za sve radnike.
KUM
06.05.2017 07:55To su pare bacene u vodu i danas se vec zna ko ce ih da dobije. Zalosno i sramota sve sto mi ako i uspijemo da uradimo bice losije i skuplje nego neko vani!
ODGOVORITEko
06.05.2017 08:02Vi trebate pomoci nama koji gradimo jer ovi sto danas nastupaju kao majstori nemaju pojma upropaste nam Material i sve moramo raditi vise puta. Kad pocinju sve znaju a onda vidis da nemaju pojma a ni karaktera.
ODGOVORITE