Čempionšip: Brajton na korak od Premijer lige!

Galebovi nadomak promocije u elitni rang engleskog fudbala.

Fudbal 14.04.2017 | 21:30
Brajton gazi redom i ne osvrće se za sobom. Ekipa Krisa Hjutona je bez problema savladala Vulverhempton na Molinou i samo je čudo može odvojiti od direktnog plasmana u Premijer ligu – 0:2 (0:1).

Na krilima fantastičnog Antonija Nokarta Galebovi su preslišali domaće Vukove i pokazali veliku razliku u klasi dva tima. Francuski vezista je postigao oba pogotka u ovom meču i došao do gotovo nevertovatne cifre od 15 postignutih golovas u ovoj sezoni.

Nokart je prvi pogodak postigao u samoj završnici prvog poluvremena, a drugi osam minuta pre kraja utakmice, kada je i definitivno razrešio dilemu po pitanju pobednika.

Brajton četiri kola pre kraja ima pet bodova više i utakmicu više od drugoplasiranog Njukasla, odnosno 12 od trećeplasiranog Hadersfilda.

U narednom kolu Galebovi dočekuju Vigan, a potpom idu na noge Noriču.