BEL: Brižu titula klizi iz ruku!

Šarlroa otkinuo bod na stadionu Jan Brejdel!

Fudbal 09.04.2017 | 10:00
Izgleda da je Briž rešio da preda šampionsku krunu ove sezone. Aktuelni prvak Belgije večeras je na svom terenu osvojio samo bod (2:2) u duelu sa ekipom Šarlroa u drugom kolu plej-ofa.

Ovaj rezultat maksimalno bi mogao da iskoristi prvoplasirani Anderleht koji u nedelju dočekuje Gent.

Sa druge strane, fudbaleri Šarlroa stvarno su pokazali da su kraljevi remija, jer im je ovo bio peti uzastopni nerešeni rezultat u šampionatu.

Prilično nezanimljivo bilo je prvo poluvreme na stadionu Jan Brejdel u Brižu. A onda je u 48. minutu prednost domaćinu doneo brazilskom internacionalcu Vesliju.

I taman kada je delovalo da Briž kontroliše situaciju na terenu, gosti su izjednačili. Jedan od domaćih fudbalera igrao je rukom u kaznenom prostoru u 75. minutu i to je bio penal.

Najstrožu kaznu izveo je Kris Bedija, šutirao je loše, ali je golman Butel loše intervenisao, lopta mu je praktično prošla kroz ruke i Šarlroa je stigao do boda.