ITA: Iguain nastavio "teror", Juventus postavio rekord!

Sjajni Argentinac dvostruki strelac u jubilarnom trijumfu Juventusa na svom stadionu, protiv Kjeva.

Fudbal 08.04.2017 | 23:07
Gonzalo Iguain u sredu je uveo Juventus u finale italijanskog Kupa, postigavši dva pogotka svom nekadašnjem timu Napoliju. Ove večeri učinio je isto i u meču protiv Kjeva.

Argentinac je u sjajnoj formi i ne prestaje da daje golove!

Već u prvoj sezoni u dresu "stare dame" postigao je 21 prvenstveni gol, što se nije desilo od 1958. godine, kada je velški internacionalac Džon Čarls bio strelac 28 puta, a Omar Sivori dodao 22.

Iskusni centarfor bio je, dakle, najzaslužniji za trijumf "bjankonera" protiv Kjeva, u okviru 31. kola Serije A.

JUVENTUS - KJEVO 2:0 (1:0)

Ambiciozni gosti iz Verone nisu odigrali loše, nije ih "presekao" ni gol Iguaina u 23. minutu, ali ipak nisu uspeli ni da režiraju senzaciju u Torinu.

Pretili su "leteći magarci", naročito u drugom poluvremenu, dok je Iguain promašio još nekoliko prilika da popravi golgeterski saldo.

Ipak, u 84. minutu postavio je konačnih 2:0. Veći deo posla uradio je Paolo Dibala, pa dodao loptu do Stefana Lihtštajnera, a on je uposlio usamljenog Iguaina, kome nije bilo teško da sa pet metara da kompletira "dopjetu".

Tim Maksa Alegrija odigrao je tačno onoliko koliko mu je bilo potrebno za rekordni, 32. uzastopni trijumf pred svojim navijačima.

Juve je tako ponovo postavio devet bodova prednosti u odnosu na drugoplasiranu Romu, dok je za aktuelnog šampiona Italije možda i važnije da se nije preterano potrošio pred prvi četvrtfinalni duel Lige šampiona protiv Barselone, koji je na programu već u utorak u Torinu.

BUFON

Golman "stare dame" Đanluiđi Bufon večeras je upisao 616. nastup u Seriji A, pa je ispred njega ostao samo Paolo Maldini sa 647 utakmica u najjačoj italijanskoj ligi.