DK: Viktor Troicki doveo Srbiju na korak do polufinala!
Bravo Viktore! Srbija vodi 2:0! Troicki obavio odličan posao protiv Pabla Karenja Buste i povećao vođstvo našeg tima protiv Španije u četvrtfinalu Dejvis kupa. Viktor Troicki savladao je Pabla Karenja Bustu sa 3:0 u setovima 6:3, 6:4, 6:3.
Tenis 07.04.2017 | 20:10
On je nadigrao Španca sa ukupno tri brejka i doveo Srbiju na prag polufinala Dejvis kupa.
Da bi izabranici Nenada Zimonjića prošli među četiri najbolja tima sveta potreban im je jedan trijumf u naredna tri meča. U subotu je na programu dubl, a u nedelju igraju Đoković - Karenjo Busta i Troicki - Ramos Vinolas.
Novak Đoković savladao je Alberta Ramos-Vinjolasa sa 3:0 u setovima (6:3, 6:4, 6:2) i doneo Srbiji prednost protiv Španije.
Srpski i španski teniser su odlično servirali u prvom setu i u osmom gemu, Viktor je propustio tri brejk lote, ali je na kraju osvojio gem i sevirao za pobedu. Troicki je bolje započeo drugi, ali je brejk loptu iskoristio tek u sedmom gemu.
Na startu trećeg seta odmah je napravio brejk. U istom ritmu je nastavio Troicki, bio je siguran na svojim servisima, dok je s druge strane bio poprilično agresivan na servise rivala, što mu je i u devetom gemu donelo rezultat, pa je tako posle sat i 47 minuta igre došao do trijumfa.
Teniseri Srbije perfektno su okončali prvi dan takmičenja u četvrtfinalu Svetske grupe Dejvis kupa protiv Španije.
Posle Đokovića pobedu je upisao i Viktor Troicki i Srbiji doneo vođstvo od 2:0 u četvrtfinalnom duelu protiv Španije u Beogradu.
Troicki je bio ubedljiv protiv "prvog reketa" Španije, Pabla Karenja Buste - 6:3, 6:4, 6:3, posle sat 108 minuta igre.
Iako je na ATP listi čak 20 mesta lošije plasiran, Troicki je u meču protiv 19. igrača sveta delovao daleko spremnije i sigurnije. Nošen podrškom sa tribina od starta je kontrolisao situaciju na terenu. Zapravo, on je bio taj koji je dominirao. Pablo Karenjo Busta tri puta je došao u priliku da napravi brejk, ali nijednu nije iskoristio, dok je srpski teniser u sva tri seta po jednom rivalu oduzeo servis.
U najavi duela u Beogradu, posle žreba, selektor Španije Končita Martinez rekla je da njen tim"računa na dva boda u mečevima protiv Troickog", što je očigledno bio dodatni motiv za srpskog reprezentativca da pruži maksimum, uz podršku sa tribina koja takođe nije izostala.
Posle sjajno odrađenog posla domaće selekcije prvog dana takmičenja, u subotu je na programu dubl meč. Za taj duel prijavljeni su Nenad Zimonjić i Troicki sa jedne, i Haume Munar i Mark Lopez na drugoj strani.
Selektor Srbije veruje da će Španci napraviti promenu i da će umesto mladog Munara igrati Karenjo Busta.
Dubl meč zakazan je za 16 časova, a selektori imaju pravo izmene igrača.
Pobednik meča Srbija - Španija u polufinalu, sredinom septembra, domeriće snage sa boljim iz duela Francuska - Engleska, koji se igra u Roanu.
Izvor: B92/mondo.rs
Komentari / 0
Ostavite komentar