Čempionšip: Jokane, sa ovim golmanom nema Premijer lige!

Fulam ispustio poziciju koja vodi u baraž posle popraza u Derbiju (4:2). Brajton noći na vrhu Čempionšipa.

Fudbal 04.04.2017 | 23:38
Brajton se ubedljivim trijumfom nad Birmingemom od 3:1 vratio na čelo Čempionšipa, makar samo do sutra uveče kada Njukasl bude odigrao svoj meč ovog kola sa Bartonom. EkipaKrisa Hjutona stigla je do bodova, a da se nije umorila pošto tim Đanfranka Zole ne zna gde udara.

Iskusni Glen Mari je već u drugom minutu načeo goste, a početkom drugog dela Hemed i Hanmejer pobrinuli su se za sigurnu prednost Galebova koju nije ugrozio ni počasni pogodak Adamsa u 85. minutu.

Plej-of kao da klizi Slaviši Jokanoviću i Fulamu. Sve se fino otvorilo srpskom stručnjaku pošto je Lids izgubio na gostovanju Brtentfordu sa 2:0, ali je londonski tim ubedljivo poražen na gostovanju u Derbiju sa čak 4:2, pa je skliznuo van šestog mesta.

Nema šta, Geri Rovet je preporodio Ovnove otkako je seo na njihovu klupu, a bez obzira što se baraž čini daleko, nema sumnje da Derbi hvata zalet za narednu sezonu sa trećim trenerom. Najzaslužniji za trijumf Ovnova večeras bio je Dejvid Nadžent koji je postigao het-trik, a pritom mu je pomogao večeras očajni golman Fulama Dejvid Baton koji je katastrofalno kiksirao.

Poraz Fulama dobro je došao Šefild Venzdeju koji je kao gost savladao prežaljeni Roteram sa 2:0 golovima sjajnog Stivena Flečera koji je omogućio Sovama poziciju broj šest.

Slavio je i Reding koji je trijumfom od 3:1 udaljio Blekburn od opstanka, a sebe približio trećem mestu, mada se u toj borbi dosta pita i Hadersfild, koji sutra igra svoj meč.