Zulte Varegem uzeo kup Belgije!

Posle regularnog dela 2:2, u produžecima 3:3, na penale 4:2. . . !

Fudbal 19.03.2017 | 13:00
Zulte Varegem osvojio je drugi trofej u 16 godina dugoj klupskoj istoriji! U sezoni 2005/06. taj tim uzeo je Kup Belgije, a večeras je ponovio taj rezultat savladavši Ostende u superzanimljivom finalnom meču na stadionu Kralj Boduen u Briselu.

Posle 90 minuta igre na semaforu je pisalo 2:2, nakon dodatnih 30 minuta oba tima postigla su još po gol (3:3), da bi Zulte slavio na penal ruletu rezultatom 4:2.

Zanimljivo, Ostende je dva puta vodio pogocima 19-godišnjem Landrija Dimate u 18. i 54. minutu, ali Varegem je preko Derajka (25) i Kopmana (64) izborio produžetke tokom kojih je stigao do preokreta. Gol Babakara Gaja u 110. minutu, činilo se, biće presudan, međutim, Ostende se digao iz mrtvih četiri minuta pre kraja pogotkom Musone sa bele tačke - 3:3.

I onda je drama dostigla vrhunac. Onaj što deli fudbalsku sreću odlučio se za Zulte. Ekipa Iva Vanderhagea slavila je posle penala sa 4:2.