Sampaoli: Titula je i dalje cilj!

Sevilja se "okliznula" na gostovanju Alavesu u 26. kolu La lige, ali trener Andalužana Horhe Sampaoli ne odustaje od borbe za titulu.

Fudbal 09.03.2017 | 15:00
Sampaoli: Titula je i dalje cilj!
Aleksandar Katai sprečio je Sevilju da slavi u Vitoriji (1:1), pa Sampaolijev tim sada zaostaje tri boda za drugoplasiranim Realom koji ima meč manje, a četiri za trenutnim liderom prvenstva Barselonom.

"Naši ciljevi se nisu promenili, i dalje smo u igri i borićemo se. Ovo je izazovan deo sezone, mnogo je utakmica, a umor zbog borbe u dva takmičenja utiče na igrače. Ali tako je i kod naših rivala", rekao je Sampaoli.

Sevilja je vodila u Baskiji do poslednjih 15 minuta, kada je Katai kaznio katastrofalnu grešku golmana Rika i preko Srbina stigla do izjednačenja.

"Borili smo se kao za život da pobedimo, ali nam je Alaves otežao posao i zasluženo osvojio bod. Napravili su taktičke izmene koje se moraju poštovati. Kontrolisali smo utakmicu u prvom poluvremenu, trebalo je da povećamo prednost, ali su oni snažno odgovorili i to pokazuje rezultat. Bila je to nezgodna utakmica", dodao je argentinski trener.

Sevilja u sledećem kolu dočekuje Leganes, a potom gostuje Lesteru u revanš meču osmine finala Lige šampiona. Andalužani će braniti 2:1 iz prvih 90 minuta.

Izvor: B92

Komentari / 0

Ostavite komentar