Hiršeru još jedan Kristalni globus!

Austrijski skijaš Marsel Hiršer osvojio je novi Kristalni globus u Svetskom kupu ove sezone.

Ostali sportovi 06.03.2017 | 13:15
Nakon velikog u generalnom poretku i malog u superveleslalomu, osvojio je "titulu" i u slalomu, drugim mestom na Kranjskoj Gori.

Hiršer je pretposlednju ovosezonsku trku u slalomu završio za 1:49,06 minuta i bio je 0,80 sekundi sporiji od pobednika, sunarodnika Mihaela Mata.

Mat je ostvario prvu pobedu u karijeri u Svetskom kupu. To je četvrti mali Kristalni globus u slalomu za Hiršera.

Drugo mesto u nedeljnoj trci osvojio je Italijan Stefano Gros sa 1:48,56 minuta, a treći je bio Feliks Nojrojter iz Nemačke rezultatom 1:48,72.

Hiršer je i pobednik Svetskog kupa, rekordnu šestu godinu uzastopno. On je u subptu osvajanjem titule u superveleslalomu, pet trka pre kraja, obezbedio veliki Kristalni globus.