Dubai: Džumhur ne staje - pao i Granoljers za 1/4-finale!

Najbolji teniser Bosne i Hercegovine Damir Džumhur izborio četvrtfinale turnira u Dubaiju. Ova pobjeda obezbijedila renking karijere Džumhuru 67. mjesto (minimum).

Tenis 01.03.2017 | 21:40
Damir Džumhur nastavlja sa odličnim igrama u Dubaiju. Igraće u četvrtfinalu turnira ATP turnira iz serije 500.

Nakon što je u prvom kolu napravio senzaciju pobijedivši Stena Vavrinku trećeg igrača na ATP listi u drugom kolu ga je čekao Marsel Granoljers Pujol. Takođe igrač, koji ima bolji renking od Džumhura ( 36. na ATP lisi).

Ishod je bio isti. Najbolji teniser Bosne i Hercegovine slavio je pobjedu 2:0,  po setovima 6:3 i 6:4.

U prvom setu viđeno je čak pet situacija u kojima su jedan drugom oduzimali servis. Srećom Džumhur je imao jedan brejk više te je prvi set riješio u svoju korist 6:3.

U drugom setu mnogo bolja igra Granoljersa, koji sve stiže na terenu. Napravio je odmah brejk i veoma brzo poveo 3:0. U tim trenucima Džumhur je bio i dosta nervozan te je četo ulazio u rasprave sa sudijama i činilo se da će Granoljres doći do izjednačenja.

Ipak nakon pauze između gemova Damir se skoncentrisao i vratio na teren kao sasvim drugi igrač.

Napravio je preokret i na kraju slavio 6:4 i prošao u četvrtfinale.

U borbi za polufinale igraće protiv Holanđanina Robina Hasea, koji je iznenadio Tomaša Berdiha.

Do sada su odigrali dva meča i u oba je slavio Džumhur. Pretodni mečevi igrani su na šljaci.

Izvor: mondo.ba