Lajović izgubio u prvom kolu Sao Paula!

Srpski teniser Dušan Lajović završio je učešće na turniru u Sao Paulu već u prvom kolu, porazom od Argentinca Fakunda Banjisa.

Tenis 28.02.2017 | 22:10
Banjis je protiv Lajovića slavio sa 6:2, 7:5, posle jednog sata i 21 minuta igre.

Argentinski teniser će se u drugom kolu sastati sa Urugvajcem Pablom Kuevasom, koji je kao treći nosilac bio slobodan u prvoj rundi.

Banjis je već na startu meča pokazao svoju nameru da ostvari brzu pobedu, pošto je napravio brejk u prvom gemu. Od tada je bez problema čuvao prednost, da bi u sedmom gemu ponovo oduzeo servis Lajoviću i potom bez izgubljenog poena kompletirao prvi set.

U drugom setu je viđena veća borba, a Lajović je u prvim trenucima bio konkretniji. Srpski teniser je došao do brejka za vođstvo od 4:2, da bi baš kada je servirao za izjednačenje u setovima Banjis uzvratio. Argentinac je potom vezao naredna tri gema, napravivši brejk u 11, a potom je iskoristio drugu meč loptu.

Turnir u Sao Paulu igra se za nagradni fond od 455.565 dolara.