Mari ubjedljiv na startu Dubaija!

Najbolji teniser sveta Endi Mari uspešno je startovao na ATP turniru u Dubaiju, prvom od poraza u četvrtom kolu Australijan opena.

Tenis 28.02.2017 | 20:45
Mari je pobedio Tunišanina Maleka Džazirija u dva seta, rezultatom 6:4, 6:1, za 80 minuta igre.

Britanac je po dolasku u Ujedinjene Arapske Emirate priznao da je 10 dana odmarao zbog bolesti i herpesa, ali to nije uticalo na njegov nastup.

Iako je imao brejk zaostatka u prvom setu, uspeo je da preokrene i povede 1-0, a Žazirijeva igra se potom “raspala” i Endi je lako došao do treće runde, gde ga čeka Giljermo Garsija-Lopes, koji je prethodno eliminisao našeg Viktora Troickog.

Najveće iznenađenje dana predstavlja pobeda Damira Džumhura nad Stanom Vavrinkom, dok je Tomaš Berdih, koji je postavljen za petog nosioca, prošao posle predaje Lukaša Rosola pri rezultatu 6:3, 2:1.

Osim njih, do treće runde stigli su Luka Puj, Robin Hase, Danil Medvedev, Fernando Verdasko…

Turnir u Dubaiju igra se za nagradni fond od 2.429.150 dolara.