FRA: Bordo je bio BINGO! Lion i Monpelje slavili! Barsa ''ispraznila'' PSŽ!

Jovanović i Gajić hitaju ka vrhu Lige 1! Laganih 3:0 protiv neugodnog Gengana.  Ima li igrača koji češće izvodi penale od Aleksandrea Lakazeta? Na Žerlanu 4:2. Monpelje slavio sa 2:1.  To može samo PSŽ: Samelje Barsu, pa ne može da ga umuva Tuluzu, Kavani u prečku, Markinjos u svog igrača! Prvak Francuske propustio zicer da se u potpunosti vrati u trku za pehar!

Fudbal 20.02.2017 | 09:00
Trebalo je to da bude sudar timova sa jednakim šansama da se domognu Lige Evrope. Ali Bordo je pokazao da je u ovom trenutku mnogo bolji tim od Gengana. Takvoj konstataciji dobrim delom sigurno je pomogao i Vukašin Jovanović, koji je posle “protraćenih“ godinu dana u Sankt Peteburgu, i treći put uzastopce igrao u startnih 11 Žirondinaca i u saradnji sa Milanom Gajićem, još jednim mladim srpskim reprezentativcem, vodio Bordo do ubedljivih 3:0 u 26. kolu Lige 1.

Fransoa Kamano, Nikola Paloa i Gaetan Labord bili su strelci za domaći tim, ali trenera Žoslina Guvernea sigurno raduje i značajan napredak u odbrani, koja je bila najrizičniji deo tima u jesenjem delu sezone.

Nema sumnje, na Atlantik stadionu su zadovoljni. A morao bi da bude zadovoljan i Vukašin Jovanović. Uželeo se fudbala.

Serija nelogičnih poteza u Francuskoj. S tim da Sent Etjen nije uspeo da se uspravi posle Žoržinjovog klizanja - tačnije crvenog kartona - dok su Korentin Toliso i Aleksandre Lakazet uspeli da okaju grehe Lionovog golmana Matjea Gorgelana i kapitena Maksima Gonalona i povedu Lion do preokreta i pobede u triler susretu sa Dižonom - 4:2.

Drame uopšte nije trebalo da bude, jer je Toliso na vreme načeo goste, da bi Olimpik još u prvom poluvremenu stvorio sijaset prilika da reši pitanje pobednika. Ali Dižonov golman Baptis Rajne briljirao je u tim trenucima. Samo u prvih 45 minuta tri puta je zaustavljavo Lakazetove udarce. Druge da i ne pominjemo.

Sa druge strane, Matje Gorgelan nije bio tako raspoložen među Lionovim stativama i ne mislimo tu na gol Žulija Tavareša za izjednačenje koliko na pogodak poklonjen Loisu Dioniju. Gorgelan je loptu dodao do Gonalona, ovaj se spetljao i Dižon se potpuno neočekivano našao u vođstvu.

Ali nije to bilo dovoljno. Jednostavno, prevelika je razlika u kvalitetu ova dva tima. I u kvalitetu, a i u iskustvu. Nije Olimpik padao u paniku. Toliso je prvo uhvatio Rajnea na spavanju, da bi potom domaćini izvukli i jeftin penal koji možda to i nije bio. Lakazet se nije obazirao. Uostalom, navikao je već. Ove sezone u Ligi 1 već je postigao 10 golova sa penala!

Nabil Fekir je u nastavku meča samo potvrdio ostanak bodova na Žerlanu, mada mu se mora priznati da je to učino na prilično lep način.

To može samo PSŽ: Samelje Barsu, pa ne može da ga umuva Tuluzu, Kavani u prečku, Markinjos u svog igrača! Prvak Francuske propustio zicer da se u potpunosti vrati u trku za pehar.

Izgleda da je u Parizu danima teklo kvalitetno vino i da se od njegove degustacije još nisu oporavili fudbaleri Pari Sen Žermena. Na koncu sedmice započete partijom sezone protiv Barselone (4:0), možda i najboljom otkako su arapski vlasnici preuzeli klub, Sveci su napravili korak u mestu kad je reč o nameri da odbrane naslov prvaka, pošto su na Parku prinčeva odigrali razočaravajučih 0:0 sa Tuluzom.

U poslednjoj utakmici 25. kola Lige 1 favorit je propustio nekoliko zrelih šansi da trijumfuje i tako iskoristi kiks Monaka od pre dve večeri. Ovako, ispade da je u ovoj rundi najviše profitirala Nica, koja se popela na deobu druge pozicije, pa tabela trenutno izgleda ovako:

Monako 59 bodova, PSŽ 56, Nica 56...

Što na Parku prinčeva nije bilo gola najveći je krivac čovek od koga se oni po pravilu očekuju. Edinson Kavani, najbolji strelac prvenstva (25 pogodaka) jednostavno, nije imao svoje veče. Nije imao ni Bog zna kakve šanse, a kad je propustio onu najbolju, početkom drugog dela, postalo je jasno da će tim Unaja Emerija teško do sva tri boda. Urugvajac je tad malo iskosa, na pet metara bio sam pred golmanom Albanom Lafonom, ali mu je čuvar mreže gostiju najpre skinuo zicer, da bi iz ponovljenog pokušaja Kavani tukao u stativu.

Pari Sen Žermen jeste bio dominantan u posedu lopte i šansama, međutim, ruku na srce, nije imao ni sreće, pošto je sredinom drugog dela Markinjos posle kornera glavom dobro tukao i umesto mreže pogodio maloreznog kolegu na štoperskoj poziciji Presnela Kimpembea.

U 77. minutu zbog prigovora je isključen trener Tuluza Paskval Dupre, PSŽ je navaljivao do kraja, utakmica je produžena šest minuta, ali gola nije bilo...

LIGA 1 - 25. KOLO: