Kup Italije: Mačvan ponovo junak, Armani u finalu!

Košarkaši Armanija plasirali su se u finale Kupa Italije pošto su u polufinalu savladali ekupu Ređo Emilije – 87:84.

Košarka 19.02.2017 | 12:00
Posle prvih deset minuta, ekipa Ređo Emilija imala je osam poena prednosti, ali su domaćini do odlaska na odmor uspeli da izjednače rezultat.

Gosti su u nastavku bili bolji protivnici na parketu i posle treće deonice imali su +5. Ipak, ’Manekeni’ su u poslednjem kvartalu polako topili prednost Ređine, pre svega poenima Davide Paskola i Andera Ćinćarina.

Minut pre kraja rezultat je bio izjednačen 81:81, a onda je Ćinćarini pogodio trojku, a srpski košarkaš Milan Mačvan još jednom trojkom povećava prednost.

Gosti su uspeli da do kraja smanje prednost, ali se rezultat nije menjao.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Rakim Sanders sa 22 poena, a pratio ga je Paskolo sa 14, dok je srpski kpšarkaš Milan Mačvan postigao sedam, uz pet skokova i jednu asistenciju.

Miroslav Raduljica meč je završio sa devet poena i tri asistencije.

U poraženom sastavu Aradori je dodao 14 poena Aradorija, 13 je ubacio De Nikolao, a po 12 su postigli i Rejnolds i Dela Vale.