SP - skijanje: Nova senzacija - Hiršer bez zlata za JEDNU STOTINKU!

Švajcarski skijaš Luka Erni priredio je novo iznenađenje na Svetskom prvenstvo, osvojivši zlatnu medalju u alpskoj kombinaciji.

Ostali sportovi 13.02.2017 | 16:45
Erni je do najvećeg uspeha u karijeri stigao sa 0,01 sekundi ispred favorizovanog Austrijanca Marsela Hiršera.

On je bio tek 30. posle prvog dela takmičenja u spustu, ali je bio dominantan u slalomu, posebno u donjem delu staze gde nijedan rival nije uspeo da mu parira vremenom.

Švajcarac nikad u karijeri nije izborio ni podijum u Svetskom kupu, a trenutno je 15. u poretku kombinacije ove sezone.

Bronzu je u Sankt Moricu u ponedeljak osvojio njegov zemljak Muro Kavicel, pa Švajcarska sada ima šest medalja, tri zlatne.

Podbacili su ostali favoriti, pre svih vodeći u kombinaciji u SK Francuz Aleksi Pantiro je bio tek deseti, a trećeplasirani iz SK Norvežanin Aleksandar Omot Kilde je završio na deobi četvrte pozicije.

SP u skijanju nastavlja se u utorak timskim takmičenjem koje počinje u 12 časova.