ABA: "Stotka" Mege protiv Igokee!

Košarkaši Igokee doživjeli ubjedljiv poraz u 22. kolu ABA lige. Mega Leks je slavio u Sremskoj Mitrovici 101:84.

Košarka 13.02.2017 | 07:45
Važnu pobjedu ostvaraila je Mega Leks u borbi za opstanak u regionalnoj ligi.

Ekipa Dejana Milojevića sa ubjedljivih 101:84 savladala je Igokeu u Sremskoj Mitrovici i stigla do osme pobjede u ABA ligi kojom je prepustila „fenjer“ Zadru.

Vrlo raspoloženi bili su igrači Mega Leksa, posebno u drugom poluvremenu, kada ih je dobro služio šut sa distance, pa se prednost od pet poena  sa poluvremena konstantno uvećavali.

Pitanje pobjednika riješeno je krajem treće i početkom četvrte četvrtine kada je Mega Leks serijom 12:0 došla do više nego ubjedljive prednosti 82:61.

Ekipa Dragana Bajića, koja je imala čak 19 izgubljenih lopti na ovom meču, uspjela je tek da smanji na 92:82 minut prije kraja, ali su domaći košarkaši u samo završnici stigli do ubjedljive pobjede 101:84.

Najefikasniji u Mega Leksu bili su Zagorac sa 16, Mušidi i Kaba po 15 poena, ali i Rebić koji je upisao dabl-dabl sa 13 poena i deset asistencija.

Kod Igokee najefikasniji su bili Robinson sa 16 i Radivojević sa 15 postignutih poena.

Mega u narednom kolu gostuju Mornaru u Baru, dok Igokea dočekuje Krku.