Sofija: Trocki dobro startovao

Viktor Troicki pobedom je započeo turnir u Sofiji.

Tenis 08.02.2017 | 16:15
Viktor Troicki slavio je sa selekcijom Srbije u prvom kolu Svetske grupe Dejvis kupa protiv Rusije u Nišu, a istim putem nastavio je i na turniru u Sofiji.

On je u prvoj rundi ostvario ubedljivu i ekspresnu pobedu. Nadigrao je Čema Ilkela iz Turske rezultatom 6:3, 6:2, i to samo posle 51 minuta igre.

Troicki je imao potpunu kontrolu na terenu protiv 328. igrača sveta, koji je dobio specijalnu pozivnicu organizatora.

Srpski teniser, koji je deveti nosilac u Sofiji, u osmini finala će odmeriti snage sa Robinom Haseom iz Holandije.

Troicki i Hase su se dosad dva puta sastajali, jednom u takmičarskom meču i na revijalnom, i oba puta slavio je srpski teniser.

Viktor Troicki je prošle godine u Sofiji igrao finale, ali nije uspeo da osvoji pehar, jer ga je pobedio Roberto Bautista Ahut (6:3, 6:4).

Turnir u Sofiji, na kojem Troicki nastupa i u konkurenciji parova sa selektorom Srbije Nenadom Zimonjićem, igra se za nagradni fond od 482.060 dolara.

Izvor: mondo.rs