AO: Mari rutinski protiv Rusa, sljedeći je Amerikanac!

Prvi teniser sveta Endi Mari je bez većih problema savladao Andreja Rubljeva i plasirao se u treće kolo Australijan opena.

Tenis 18.01.2017 | 13:45
Škotlanđanin je na terenu proveo svega 98 minuta i meč sa 152. teniserom na ATP listi je rešio u svoju korist sa 6:3, 6:0, 6:2.

Veoma lagano je tekao meč za Marija, u šestom gemu prvog seta je protivniku oduzeo servis, iskoristivši jedinu brejk šansu i potom je rutinski stigao do prednosti od 1:0.

Sve je krenulo na vodenicu svetskom “broju 1“ u drugom setu, tri puta je protivniku oduzeo servis, a potom iskoristio treću set loptu za maksimalnih 6:0.

Do maksimalne pobede Mari je stigao sa dva oduzeta servisa protivniku u trećem setu, kraj je odlagao propuštanjem da iskoristi dve meč lopte, ali treću nije i u narednom kolu će se sastati sa Semom Kverijem.