AO: Karlović i Sebaljos odigrali rekordna 84 gema za 322 minuta! Pregled dana...

Ivo Karlović i Orasio Sebaljos izjednačili su rekord Australijan opena po broju odigranih gemova u jednom meču – 84. Kakav meč: 6:7, 3:6, 7:5, 6:2, 22:20! U 38. godini, sa 211 centimetara visine, Karlović se pet i po sati borio za "kambek" posle 0:2 i uspeo. Odservirao je 75 asova.

Tenis 17.01.2017 | 15:15
Kakav meč: 6:7, 3:6, 7:5, 6:2, 22:20! U 38. godini, sa 211 centimetara visine, Karlović se pet i po sati borio za "kambek" posle 0:2 i uspeo. Odservirao je 75 asova.

Hrvat i Argentinac su nadmašili učinak Endija Rodika i Junesa El Ajnauna iz 2003. od 83 gema!

Karlović je posle pet sati i 22 minuta slavio sa 6:7, 3:6, 7:5, 6:2, 22:20! Odlučujući peti set između trajao je dva sata i 41 minut!

(20) Ivo Karlović – Orasio Sebaljos 6:7 (6:8), 3:6, 7:5, 6:2, 22:20, posle pet sati i 22 minuta teniskog mučenja u Melburnu.

Ali, 37-godišnji dva metra i 11 centimetara visoki hrvatski div nije ni pomišljao da odustane, iako je samo poslednji set trajao dva časa i 41 minut.

U epskom meču, jednom od najdužih svih vremena, napravio je "kambek" posle 0:2 i plasirao se u drugo kolo Australijan opena, u kom će se sastati sa dobitnikom "vajld karda", 23-godišnjim australijskim teniserom, Endrjuom Vašingtonom, koji je 194. na ATP listi.

Ali to je u ovom trenutku manje važno – važno je ono što su od popodneva do večeri u Australiji radili Karlović i Sebaljos. Argentinac je skoro pet i po sati ostao u meču uprkos činjenici da je Karlović odservirao 75 asova (!?), a ukoliko vam je za osvajanje gema potrebno četiri poena, lako se može izračunati da je Hrvat asovima upisao 18,75 gemova na semafor, odnosno puna tri seta bez da je rival pipnuo lopticu!

Primera radi, Novak Đoković je savladao Fernanda Verdaska za dva sata i 23 minuta.

Ovo je bio treći najduži meč u istoriji "Ozi opena", a rekord drži finale Đokovića i Rafaela Nadala iz 2012. koje je trajalo pet sati i 53 minuta.

Dvestajedanaest centimetara visoki Hrvat gubio je sa dva nula u setovima od Argentinca, ali uprkos tome što ima 37 godina – nije odustajao na 37 stepeni.

"Ne znam. Getorejd i voda... Odatle sam crpio energiju. Počeo sam veoma loše, nisam se osećao dobro na terenu. Kako se meč razvijao, temperatura je polako opadala, a to mi je dalo priliku, nisam se osećao 'toliko' umorno'", kaže Karlović.

Posle 84 gema, pet časova i 22 minuta tenisa i 108 as udaraca – od čega je 75 bilo Ivovih – pao je i rekord Endija Rodinka i El Ajuna po broju odigranih gemova, a Karlović je na kraju slavio sa 6:7, 3:6, 7:5, 6:2, 22:20!

"Nisam razmišljao o tome da eventualno predam ili namerno promašim kako bi se meč završio. Iskreno, razmišljao sam o meču između Džona Iznera i Nikole Maua (inače, najduži meč u teniskoj istoriji). Nadao sam se da možemo da im oborimo rekord. Ali, nije loše ni ovako", dodao je Ivo.

Karlović će u narednoj rundi igrati sa domaćim predstavnikom Endruom Vitingtonom, koji je u četiri seta eliminisao Čeha Adama Pavlašeka.