PL: Totenhem savršeno otvorio 2017. godinu!

Fudbaleri Totenhema na fantastičan način otvorili su novu, 2017. godinu – ubedljivim trijmfom od 4:1 nad Votfordom u gostima. Konte, vide li ti ovo? Spremi se za sredu u devet, Totenhem je mašina za mlevenje mesa! Spektakularan početak 2017. godine u izvedbi fudbalera iz Londona koji su pregazili Votford u gostima (4:1).

Fudbal 01.01.2017 | 17:00
Dobili su Hal i Barnli. Očekivano. Onda je stradao Sautempton. Malo teže. A da rezultati Totenhema nisu slučajnost, nego proizvod kvalitetnog rada Maurisija Poketina i efikasnog fudbala videlo se u prvoj utakmici Premijer lige u 2017. godini. Predviđeni raspoloženim Harijem Kejnom i u poslednje vreme raspucanim Deleom Alijem, Pevci su pregazili Votford na Vikaridž roudi i pokazali da su, uz Čelsi, Liverpul i Mančester junajted, ekipa koja se trenutno nalazi u najboljoj formi u Engleskoj.

Bilo je 4:1, a moglo je i 8:1. Niko ne bi „a“ rekao ultraofanzivnim gostima iz Londona, koji nijednog trenutka nisu dozvolili da ih ponese praznična euforija, već su na krilima svojih najboljih igrača napravili sjajan uvod za derbi narednog kola, kad na njihov Vajt Hart Lejn stiže lider sa Stamford bridža.

Na tom meču, protiv disciplinovane ekipe Antonija Kontea, videće se tačno može li Totenhem da se umeša u borbi za titulu. Sad je na deset bodova zaostatka, međutim, kako igra u poslednje vreme... Sve je moguće. Uostalom, na današnji dan pre dve godine Sparsi su tukli Plavce 5:3. Možda im spremaju sličnu „dobrodošlicu“ za sredu od 21.00.

Pogotovo što Hari Kejn i Dele Ali deluju sve opasnije. Toliko opasno da se danas moglo zaključiti da su sposobni da kombinuju vezanih očiju. Pleli su Totenhemovi fudbaleri mrežu oko Votfordovog gola, oštećeni su ze penal u uvodu meča, kasnije je Ali uzdrmao prečku, ali kad je Kejn načeo nesretnog Gomeša postalo je jasno da će Stršljenovi dobiti smrtonosnu dozu.

Kejn je na jubilarnoj 100. premijerligaškoj utakimici dao dva gola, oba na asistencije pomalo zaboravljenog beka Kirona Tripijea, kasnije je asistirao Deleu Aliju za 4:0, u međuvremenu je njegov mlađi saigrač pokazao da je u sjajnoj formi, a sa današnja dva hica dobacio već do 18 pogodaka za Totenhem u poslednje dve sezone, po čemu mu nema ravnog igrača uzrasta do 23 godine u najboljih pet liga Evrope.

'Pevci' su sav posao završili već u prvom poluvremenu posle kojeg je na semaforu stajalo 3:0 – goleadu je otvorio Hari Kejn u 27. minutu kada ga je sa desnog boka sjajno proigrao Kiran Tripije, a on rutinski prevario protivničkog golmana.

Samo šest minuta kasnije videli smo sličnu situaciju, Tripije je savršeno centrirao, najbolji igrač Totenhema bio brži od čuvara i zakucao loptu pod prečku golmana Eurelja Gomeša.

Izabranici Maurisija Poćetina nisu želeli da se zaustave i već do petnaestominutne pauze su obezbedili trijumf. Dele Ali je prihvatio odbitak u kaznenom prostoru, otresao se čuvara i rutinski pogodio donji desni ugao.

Isti igrač je u prvom napadu u drugom poluvremenu prihvatio ubacivanje Kejna i posle nešto slabijeg prijema uspeo da provuče loptu ispod brazilskog čuvara mreže.

Od tog trenutka tempo utakmice je opao, iako je Hari imao priliku da kompletira het-trik. Gosti iz Londona nisu želeli da se previše forsiraju, čuvali su loptu i rutinski priveli susret kraju.

Nakon novog trijumfa, četvrtog uzastopnog, Totenhem se popeo na treću poziciju sa 39 bodova, koliko ima i Mančester siti, dok su 'Stršljenovi' pali na 13. mesto sa 22 boda.