ITA: Asistencija Ljajića, pobjeda Torina! Milan ubjedljiv!

Fudbaleri Torina pobedili su na svom terenu Kjevo sa 2:1 u utakmici 14. kola italijanske Serije A.

Fudbal 26.11.2016 | 23:30
Strelac oba gola za ekipu Siniše Mihajlovića bio je Jago Falke u 36. i 38. minutu, dok je gol za Kjevo postigao Roberto Inglese četiri minuta pre kraja meča.

Srpski internacionalac Adem Ljajić doigrao je ceo meč i bio ej asistent kod drugog gola.

Torino se, posle sedme pobede u šampionatu, a treće uzastopne, "popeo" na šesto mesto na tabeli sa 25 bodova. Kjevo se, na drugoj strani, nalazi na 11. poziciji sa sedam bodova manje.

U narednom kolu Torino gostuje Sampdoriji, dok Kjevo dočekuje Đenou.

U drugom subotnjem duelu Milan je saladao Empoli u gostima sa 4:1. Crveno-crni poveli su golom Lapadule u 15. minutu, ali je Saponara već dva minuta kasnije poravnao rezultat.

Ipak, Milan je u nastavku stigao do tri boda. Prvo je Suso pogodio u 61. minutu, tri minuta kasnije i Kosta je postigao autogol, da bi konačan rezultat postavio Lapadula svojim drugim pogotkom.

Asistent je ponovo bio Suso koji je učestvovao u svim golovima ‘Rosonera’ u Seriji A ove sezone.

Milan je drugi posle pove pobede sa 29 bodova, četiri manje od Juventusa, dok je Emoli 17. sa 10 bodova.