Nova zima, stara želja: Partizan opet hoće napadača čiji gol petom je obišao planetu!
Pre godinu dana su Čakar i Arnaut snimali Kamerunca, a priča je opet aktuelna...
Fudbal 25.11.2016 | 21:00
Poučeni dobrim iskustvima sa dovođenjem inostranih pojačanja poput Leonarda i Evertona, crno-beli sada žele da dodaju još jednog legionara u tim. Tavambu su još prošle zime snimali Partizanovi skauti Goran Arnaut i Damir Čakar koji su se tokom priprema zaputili u Antaliju da se lično uvere u kvalitete Kamerunca koji je tada igrao za Zalte Moravce.
On je te zime napustio slovački tim ali se nije preselio u Partizan već je potpisao za kazahstanski Kairat. Prepreka je bila cena jer su Slovaci tada tražili 2.000.000 evra ali su to bili nerelani zahtevi. Na kraju je otišao u Kazahstan gde se nije proslavio iako je došao kao veliko pojačanje.
Odigrao je 22 meča u prvenstvu za Kairat, ali uglavnom ulazeći sa klupe i postigao četiri gola uz pet asistencija. U 16 od 22 odigranih mečeva za Kairat je ulazio kao džoker, a u plej-ofu se nijednom nije našao u startnoj postavi. Ipak, jedan od njegovih golova je obišao planetu i bio hit na inetrnetu. Tavamba je u prvenstvenom meču protiv Akžajika postigao neverovatan gol petom.
Partizanov sportski direktor Ivica Iliev je u izjavi za Novosti priznao da je kamerunac i dalje inetersantan crno-belima.
„Moj princip je da ne komentarišem potencijalna pojačanja sve dok se posao ne završi. Tavamba je igrač kojeg Partizan prati od prošle zime, ali bi je pitanje u njegovom slučaju da li mogu da se izjednače naše želje i mogućnosti“, rekao je Iliev.
Izvor: mozzartsport

Komentari / 0
Ostavite komentar