Cvajta: Kajzer se uspravlja, treća pobjeda bez primljenog gola!

Prvi trijumf Grojter Firta posle četiri vezana poraza!

Fudbal 06.11.2016 | 08:00
Gde stade Osajamen Osave, tu nastavi Marsel Gaus! Kao preporođen igra Kajzerslautern u poslednje dve sedmice. Posle očajnog početka sezone, čuveni nemački klub definitivno staje na noge, te je trijumfima nad Bohumom i Grojter firtom prirodao i onu nad Union Berlinom - 1:0.

Da sve bude interesantnije, tih devet bodova ekipa turskog stručnjaka Tajfuna Korkuta osvojila je bez primljenog gola, dok je na suproptnoj strani terena pronađeno dovoljno kvalitetnih rešenja. Tako je bilo i danas pred 21.446 gledalaca na stadionu „Fric Valter“, gde je Osavea (strelca sva četiri gola u minula dva kola) u ulozi egzekutora odmenio Marsel Gaus.

Levonogi vezista domaćeg tima je u 71. minutu iskoristio fino dodavanje Mađara ZoltanaŠtibera i lako matirao Jakoba Jansena za pobedu kojom se Kajzer još više udljio od opasne zone.

U drugoj utakmici današnjeg programa domaćini još jedna pobeda domaćina. Upisao ju je Grojter firt, koji je protiv Bohuma osam minuta pre kraja prekinuo seriju od četiri vezana poraza bez datog gola.