FRA: ''Šestica'' Monaka protiv Nansija!

Ekipa Monaka otvorila je subotnji program 12. kola Lige 1 demoliranjem Nansija na domaćem terenu – 6:0 (2:0). Lakazet ponovo puca rafalom! Gengan je neuništiv, Lil je u ozbiljnom kanalu! Bordo opravdao ulagu favorita protiv Lorijana – 2:1.

Fudbal 05.11.2016 | 23:00
'Kneževi' su zabeležili osmi trijumf u sezoni i probili se na drugo mesto sa tri boda manje od lidera Nice, dok je Nansi ostao pretposlednji sa devet.

Domaćin je poveo u 25. minutu novim pogotkom Radamaela Falkaa, da bi 'El Tigre' samo pet minuta kasnije duplirao prednost iz penala.

Tim rezultatom otišlo se na odmor, da bi posle dvadeset minuta igre u nastavku Kilijan Mbape rešio sve dileme oko pobednika.

Ni tu nije bio kraj, pošto je Gaudio Kariljo u 87. pogodio za 4:0, Fabinjo u 90. iz novog penala za 5:0, a konačan rezultat postavio je Kariljo svojim drugim golom u nadoknadi.

Ponovo radi Lakazet. Tačnije, napadač Liona ponovo puca rafalom! Oscilirao je jedan od najboljih igrača Lige 1, mučio se tokom ove sezone, ali u poslednje tri sedmice igra kao preporođen. Odnosno igra kao prošle godine.

Lion je u vrlo nervoznom meču savladao Bastiju (2.1), a put ka pobedi domaćinu otvorio je upravo Lakazet. On je u 37.minutu pogodio sa bele tačke i na taj način nastavio seriju. U poslednja tri prvenstvena meča postigao je četiri gola.

Trijumf nad Bastijom imaće dejstvo bronhi bombona za igrače i stručni štab Liona. Vezali su dve pobede i stigli do kote od 19 bodova i na taj način pridružili se timovima koji se bore za izlazak na međunarodnu scenu. Ipak, ekipa sa Korzike pokazala se kao tvrd orah. Jako tvrd. Bastija je u drugom poluvremenu ostala sa dva igrače manje, ali je posle gola Krivelika ostala konkuretna.

O Genganu se i dalje priča kao apsolutnom hitu francuskog prvenstva. Nisu slavili na gostovanju Dižonu, ali su pokazali da su neuništivi. Imao je domaćin dva gola prednosti, sve je ukazivalo da će Gengan ostati praznih šaka. Međutim, nije tako bilo. Mendi i De Pauv doneli su gostima vredan bod.

Bordo je opravdao ulogu favorita u sudaru sa Lorijanom, dok je Anže u ozbiljan kanal gurnuo ekipu Lila.

Liga 1 – 12. kolo:

Monako – Nansi 6:0 (2:0)
Anže – Lil 1:0 (0:0)
Bordo – Lorijan 2:1 (1:0)
Dižon – Gengan 3:3 (3:1)
Lion – Bastija 2:1 (1:0)
Nant – Tuluz 1:1 (0:1)