PL: Čelsijeva ''petarda'' za čelo tabele! Midlsbro ''ukrao'' bod na Itihadu!

Fudbaleri Čelsija deklasirali su Everton 5:0, u derbiju kojim je zaključen subotnji program 11. kola engleske Premijer lige. Fudbaleri Mančester sitija ispustili su pobedu u duelu sa Midlsbroom, pošto su primili gol u 92. minutu.

Fudbal 05.11.2016 | 21:45
Čelsi je na svom stadionu dominirao od prvog do poslednjeg minuta, naneo najteži poraz ’Karamelama’ od dolaska novog menadžera Ronalda Kumana i potvrdio da je jedan od glavnih favorita za osvajanje titule.

’Plavci’ su nastavili sa fantastičnom formom u poslednjih pet utakmica – zabeležili su maksimalan učinak, uz gol razliku 16:0, što im je donelo prvo mesto na tabeli.

Izabranici Antonija Kontea sada imaju 25 bodova, jedan više od Mančester sitija koji je kiksnuo protiv Midlsbroa, dok je Everton ostao na šestoj poziciji sa 18 bodova.

Srpski reprezentativac Nemanja Matić odigrao je čitav susret, dok je Branislav Ivanović presedeo na klupi za rezervne igrače.

Posle uvodnog dela meča u kojem su gosti parirali, Čelsi je nokautirao rivala u samo 60 sekundi, posle čega je na terenu postojao samo jedan tim. U 19. minutu Dijego Kosta je dodao do Edena Azara, ovaj uneo u kazneni prostor i preciznim udarcem pogodio dalji ugao gola koji brani Stekelenburg.

Pedro je uspeo da utrči ispred čuvara mreže i malo mu zasmeta, pa je lopta prošla ispod ruku Holanđanina.

Već u sledećem napadu, nekadašnji napadač Barselone našao se u ulozi asistenta – Azar mu je prosledio dodavanje na desnu stranu, on iz prve vratio u kazneni prostor, na loptu je naleteo Markos Alonso i poslao je kroz noge Stekelenburgu. Iako je španski bek loše šutirao, golman Evertona je slabo reagovao i omogućio mu prvenac u dresu londonskog kluba.

Nastavili su Konteovi igrači sa pritiskom, Viktor Mozes je u 34. minutu pogodio stativu, da bi Dijego Kosta novu sjajnu partiju krunisao pogotkom u finišu prvog poluvremena. Nakon kornera sa desne strane, lopta mu je pala na nogu, a on je iz prve zakucao u donji levi ugao.

Tim rezultatom otišlo se na odmor, da bi desetak minuta posle početka drugog poluvremena, na semaforu pisalo 4:0. Pedro je majstorski proigrao Azara petom, ovaj ušao u kazneni i još bolje izbacio čuvara jednostavnim driblingom, a onda pogodio bliži ugao, pored nepomičnog golmana.

Trio Azar-Kosta-Pedro dominirao je na protivničkoj polovini, pa je svaki sledeći napad bio problem za odbranu Evertona. Pošto su prva četiri šuta u okvir smestili iza leđa Stekelenburga, vreme je bilo da se i brzonogi krilni napadač upiše u strelce.

Njegov saigrač iz reprezentacije je gurnuo loptu kroz noge čuvaru na sredini terena, stuštio se ka šesnaestercu i odložio do Belgijanca. Ovaj je iz prve gađao suprotni ugao, golman je kratko odbio loptu, ali je ona pala na nogu Pedru koji je lagano prosleđuje u praznu mrežu.

Italijanski stručnjak izvršio je sve tri izmene, a David Luiz je desetak minuta pre kraja propustio priliku da donese ubedljiviji trijumf.

Siti je na svom stadionu vodio pogotkom Aguera, ali je De Run u poslednjim trenucima susreta šokirao domaćina i doneo konačnih 1:1.

Siti je pred svojim navijačima nadigrao Midlsbro, potvrdio da se nalazi u dobroj formi, ali na kraju ipak nije uspeo da ostvari pobedu.

’Građani’ su se i pored remija, makar do sutra, osamostalili na liderskom mestu Premijer lige sa 24 boda, dok je Midlsbro 14. sa 11.

Sanderlend je na gostovanju protiv Bornmuta posle preokreta došao do prve pobede u ovosezonskom izdanju Premijer lige.

Bornmut je poveo golom Dana Goslinga u 13. minutu, da bi Sanderlend izjdenačio preko Viktora Aničebea u 33. minutu.

Sanderlend je od 59. minuta imao igrača manje na terenu, pošto je Stiven Pijenar dobio drugi žuti karton, ali je u 74. uspeo da dodje do preokreta pogotkom Džermejna Defona iz jedanaesterca.

U ostalim utakmicama Barnli je na svom terenu pobedio Kristal Palas sa 3:2, dok su Vest Hem i Stouk igrali nerešeno 1:1.