PL: Liverpul prati Siti i Arsenal! Hiton isfrustrirao Junajted na Old Trafordu!

Fudbaleri Mančester Junajteda nastavili su sa lošim rezultatima u Premijer ligi, osvojili su samo bod protiv Barnlija u desetom kolu. Fudbaleri Liverpula savladali su Kristal Palas sa 4:2 i nastavili borbu sa Mančester Sitijem i Arsenalom na za prvo mesto u Premijer ligi.

Fudbal 29.10.2016 | 21:00
"Crveni đavoli" su remizirali bez golova sa timom kojem je cilj opstanak u eliti, čime su produžili seriju bez pobede na četiri utakmice.

S druge strane, gradski rival Siti je sa 4:0, uz po dva gola Serhija Aguera i Ilkaja Gindoana, slavio kod Vest Bromviča, te okončao svoj niz od tri meča bez trijumfa.

U derbiju kola Totenhem je igrao 1:1 sa šampionom Lesterom, Midlzbro je nadigrao Bornmut 2:0, dok je Votford minimalnim rezultatom savladao Hal Siti.

Aguero je praktično sam doneo tri boda Sitiju u Birmingemu. Argentinac je sredinom prvog poluvremena postigao oba svoja gola i rešio meč. Tačku je u poslednjih desetak minuta sa takođe dva gola stavio Ilkaj Gindoan, a obojica su upisala i po asistenciju.

Totenhem je potpuno nadigrao Lester, imao skoro 20 šuteva, dve trećine vremena loptu u svom posedu, ali je osvojio samo bod. "Spursi" su poveli golom Vinsenta Jansena iz penala u 44. minutu, ali je već u trećem minutu nastavka izjednačio Ahmed Musa, posle dodavanja Džejmija Vardija.

Sredinom drugog poluvremena Jansen je imao dve sjajne šanse da postane potpuni junak meča, ali je iz odličnih pozicija šutirao pored gola "Lisica".

Junajted je dominirao protiv Burnlija, imao je tim Žozea Murinja više od 30 šuteva, 11 u okvir gola, ali je Tom Hiton branio kao opsednut.

Zaustavljao je redom šuteve Ibrahimovića, Mate u nekoliko navrata, Lingarda, što je pojačavalo frustraciju domaćih igrača koja je vrhunac dostigla u 68. minutu kada je Mark Klatenburg iskljupio Andera Ereru zbog faula.

Nema sumnje da će Murinja očekuje nova kazna FA, jer teško da će propusiti priliku da opet ospe paljbu po sudijama u Premijer ligi, posebno jer ga je zbog protesta na terenu Klatenburg poslao na tribine Old Traforda.

Njegov asistent je posle meča rekao da je Klatenburg "bio fantastičan". Junajted sada zaostaje već osam bodova za Sitijem i Arsenalom, koji dele prvu poziciju na tabeli.

Fudbaleri Liverpula savladali su Kristal Palas sa 4:2 i nastavili borbu sa Mančester Sitijem i Arsenalom na za prvo mesto u Premijer ligi.

"Redsi" su uz dosta muke slavili na Selhurst Parku gde je domaćin dva puta stizao vođstvo tima Jirgena Klopa.

Liverpul je poveo preko Emrea Džana u 16. minutu, ali već u 18. poravnava Džejms Mekartur. U 21. Dejan Lovren koristi centaršut Filipea Kutinja za 2:1, ali u 33. opet pogađa Mekartur za Palas.

Minut pre kraja poluvremena Kutinjo opet proigrava svoje štopere, a ovaj put gol postiže Joel Matip, da bi sredinom drugog poluvremena Roberto Firmino potvrdio važan trijumf za "crvene".

Liverpul je slavio peti put u poslednjih šest kola, a posle deset je izjednačen sa Sitijem i Arsenalom sa po 23 boda na deobi prve tri pozicije.

Srpski reprezentativac Marko Grujić nije bo ni na klupi za rezerve tima iz Merzisajda.

S druge strane, Palas je poražen treći put u nizu pa je sve bliži zoni ispadanja, ostao je na 11 bodova, četiri više od Hala koji je prvi "ispod crte".

Klopova ekipa u sledećem kolu dočekuje Votford 6. novembra, dok Palas gostuje Barnliju.