Cvajta - Neuništivi su: Od 0:2 do 2:2 za samo 57 sekundi!

Mali Kepke bi i tatu savladao! Veliki bod za Bohum i još veća tri za Aue u devetom kolu Cvajte!

Fudbal 14.10.2016 | 22:30
Kažu Nemci - kraljevi povratka. I imaju pravu što su tim nadimkom častili fudbalere Bohuma. Plavo-beli su opet uspeli da se izvuku, ovoga puta protiv Sandhauzena, koji je imao dva gola prednosti, ali je uporni domaćin pred 13.424 svoja navijača stigao do remija - 2:2.

Za samo 57 sekundi. Toliko je prošlo između pogodaka štoperaTima Hoglanda i napadača Jonasa Virca, koji su veštko koristili haos u odbranu Sandhauzena i Bohumu sačuvali status jednog od pet klubova Cvajte bez poraza na svom terenu.

Podsećamo, prethodno je nekadašnji bundesligaš uspevao da osvoji bod(ove) kad je gubio protiv Erzgebirgea i Štutgarta, ali i pokaže jaku mentalnu snagu u susretu sa Nirnbergom, kad je posle 3:1 i 3:2 slavio 5:4.

Dramatično je bilo i u Hamburgu, gde je Aue uzeo tri boda u derbiju začelja i ostavio Sankt Pauli na poslednjem mestu tabele. Tim iz Ezgebirgea slavio je pogotkom Brajtkreca u 90. minutu, međutim, ka tri boda usmerio ga je Paskval Kepke, sin legendarnog nemačkog reprezentativnog golmana Andreasa Kepkea. Petim golom u sezoni 21-godišnji napadač je doneo izjednačenje svom timu u 39. minutu i tako izbio na deobu trećeg mesta na listi strelaca.