Zvjerska pobjeda: Nole u polufinalu Šangaja

Naredni rival je Španac Roberto Bautista Agut, koji je eliminisao Congu.

Srbija 14.10.2016 | 11:42
Ovo baš nije bio dan za Novaka Đokovića, ali je uspio da zabilježi pobjedu!

Najbolji svjetski teniser se pošteno namučio protiv 110. igrača svijeta Miše Zvereva, i savladao ga rezultatom 3:, 7:6(4), 6:3 poslije skoro dva i po sata igre.

Precizni slajsovi i voleji su Nemcu išli odlično, a Đokovićeva igra je obilovala greškama.

Nije počelo dobro, Novak je skupio četiri duple servis greške samo u prvom setu, što jasno govori da mu početni udarac nije bio prijatelj danas. Rasterećenom Zverevu je to dodatno koristilo.

Srbin je propustio prvi brejk lopte, a Zverev je svoje iskoristio, i ubrzo poveo 4:2. Posebno je loš bio servis gem u kom je Novak servirao za ostanak u prvom setu – kada je imao 40:0, i dozvolio Zverevu da mu na kraju opet oduzme servis i osvoji set.

Drugi set trajao je 63 minuta. Zverev je opet oduzeo servis, ali mu je Đoković ekspresno odgovorio brejkom bez izgubljenog poena. Činilo se u finišu da će naš teniser lakše stići do izjednačenja kada je još jednom brejknuo. Uporni Zverev se nije dao i opet vratio brejk, pa je Novak odigrao najbolje kad je trebalo – u taj-brejku.

Dva mini brejka i vođstvo od 4:0 bilo je prelomno za izjednačenje.

U odlučujućem setu smo konačno vidjeli pravog Novaka – poveo je 3:0 i mirno priveo meč kraju.

Naredni rival je Španac Roberto Bautista Agut, koji je eliminisao Žo-Vilfreda Congu 6:3, 6:4 za sat i 13 minuta igre.