Maestralni Troicki prvi put srušio Nadala

Viktor Troicki napravio je najveću senzaciju na mastersu u Šangaju pošto je u drugom kolu eliminisao četvrtog nosioca Rafaela Nadala sa 6:3, 7:6

Srbija 12.10.2016 | 13:54
Viktor će za osminu finala igrati sa pobjednikom meča Rul Bautista Ahut - Tejlor Hari Fric.

Bio je ovo sedmi međusobni duel Srbina i Španca i prvi trijumf Viktora poslije šest vezanih poraza.

Troicki je odigrao sjajno prvi set koji je dobio za 38 minuta. Bilo je 3:3, u narednom gemu 40:15 za Nadala, ali je Troicki preokrenuo, uzeo Špancu gem, poveo 4:3, a potom na servis protivnika iskoristio prvu set loptu za 6:3 u vođstvo u meču.

Žestoka borba vodila se u drugom setu. Prvu priliku za brejk imao je Viktor i to tek u desetom gemu. Poveo je 40:30 na servis Rafe, imao meč loptu, ali je propustio sjanu priliku pošto je pogodio mrežu, pa je Španac izjednačio na 5:5.

Izborio je Španac taj-brejk. Propuštena meč lopta nije pokolebala Viktora, nego je ubjedljivo dobio taj-brejk sa 7:6, dobio meč i plasirao se u osminu finala.