EP do 21 god. - kvalifikacije: Istorijski uspjeh Makedonije!

Mladi fudbaleri Makedonije prvi put u istoriji izborili su plasman na Evropsko prvenstvo.

Fudbal 12.10.2016 | 09:00
EP do 21 god. - kvalifikacije: Istorijski uspjeh Makedonije!
Oni su se na U21 EURO 2017. plasirali osvojvši Grupu 3 sa bodom više od selekcije Francuske, koja je ostala bez završnog turnira.

Makedonija je u poslednjem kolu kvalifikacija savladala Škotsku 2:0 pred 25.000 navijača na stadionu Filip II u Skoplju.

Junaci našeg južnog suseda su postali Kire Markoski i Enis Berdih golovima sredinom prvog poluvremena, dok je u 38. minutu penal promašio igrač Crvene zvezde David Babunski.

Makedonci su se priključili Češkoj, Danskoj, Engleskoj, Nemačkoj, Italiji, Poljskoj, Slovačkoj i Švedskoj koji su takođe osvojili svoje grupe.

Šansu da se plasiraju na prvo U21 EP sa 12 selekcija imaju još reprezentacije Srbije, Španije, Norveške i Austrije, koje će u novembru igrati baraž, a žreb parova je u petak.

Čepka je osvojila Grupu 1 sa sedam pobeda ispred Belgije i Crne Gore, dok su "Orlovi" bili drugi u Grupi 2 sa bodom manje od Italije.

U grupi 4 Portugal je rutinski bio najbolji ispred Izraela, dok je Danska dominirala u Grupi 5, sa devet pobeda iz deset mečeva i čak 11 bodova više od Bugarske

Dramatično bilo u Grupi 6, aktuelni šampion Švedska je sa završila sa bodim ispred najtrofejnije selekcije Španije, dok su jedini perfektan skor imali Nemci u Grupi 7, ispred Austrije.

Slovaci su u Grupi 8 završili ispred Holandije, zahvaljujući seriji rivala od tri meča bez pobede pred poslednje kolo. Poslednju Grupu 9 su ubedljivo osvojili Englezi, a u poslednjem kolu su deklasirali poslednjeplasiranu BiH sa 5:0 u Volsalu.

Žreb za baraž za plasman na EP je u petak, a utakmice 7. i 15. novembra. Završni turnir je na programu od 16-30. juna 2017. u Poljskoj.

Poslednje kolo kvalifikacija:

Grupa 1:
Belgija – Letonija 0:1
Tabela: Češka 23, Belgija 18, Crna Gora 16, Malta 11, Letonija 9, Moldavija 7

Grupa 2:
Litvanija – Italija 0:0
Srbija – Slovenija 3:1
Tabela: Italija 24, Srbija 23, Slovenija 15, Irska 12, Litvanija 10, Andora 3

Grupa 3:
Makedonija – Škotska 2:0
Severna Irska – Francuska 0:2
Island – Ukrajina 2:3
Tabela: Makedonija 21, Francuska 20, Island 18, Ukrajina 14, Škotska 8, S. Irska 2

Grupa 4:
Lihtenštajn – Portugal 1:7
Tabela: Portugal 26, Izrael 21, Grčka 13, Albanija 12, Mađarska 12, Lihtenštajn 0

Grupa 5:
Danska – Luksemburg 4:1
Bugarska – Rumunija 2:0
Jermenija – Vels 1:3
Tabela: Danska 28, Bugarska 17, Rumunija 16, Vels 16, Luksemburg 6, Jermenija 1

Grupa 7:
Austrija – Nemačka 1:4
Rusija – Finska 1:1
Tabela: Nemačka 30, Austrija 22, Finaksa 14, Azerbejdžan 9, Rusija 9, Farska Ostrva 1

Grupa 8:
Turska – Slovačka 1:1
Kipar – Holandija 1:4
Tabela: Slovačka 19, Holandija 14, Turska 11, Belorusija 8, Kipar 4

Grupa 9:
Engleska – BiH 5:0
Kazahstan – Norveška 0:3
Tabela: Engleska 20, Norveška 16, Švajcarska 12, Kazahstan 4, BiH 3

Izvor: B92

Komentari / 0

Ostavite komentar