Video, EP - kvalifikacije: Odličan start ''Zmajića'' - trica Litvancima!

Juniorska selekcija Bosne i Hercegovine slavila je u Litvaniji (0:3) na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u fudbalu.

Fudbal 05.10.2016 | 15:00
Izabranici Tonija Karačića odlično su počeli kvalifikacije za šampionat Evrope.

Mladi "zmajevi" su zabilježili pobjedu u utorak u litvanskom Alitusu - 0:3 (0:2).

Već u prvom dijelu bh. tim je završio posao pogocima Denisa Žerića u 22. i Tonija Nikića u 39. minutu i praktično osigurao prva tri boda.

Prvi gol Žerića, koji je inače fudbaler sarajevskog Željezničara, pao je poslije solo prodora i odličnog udarca sa ivice kaznenog prostora, dok je drugi pogodak Nikića, inače člana Širokog Brijega, stigao nakon što je bio najviši u skoku poslije centaršuta iz prekida.

Trijumf "zmajića" ovjerio je u 83. minutu iz jedanaesterca Ermedin Demirović, junior njemačkog Lajpciga.

BiH: Marković, Resić, Miličević, Stanić, Nikić, Šerbečić, Žerić, Bijelić (od 76. Čeliković), Demirović (od 86. Jurić), Mustedanagić (C) (od 56. B. Hadžić), Suljić.

U okviru Grupe 5 kvalifikacija u kojoj se takmiči i BiH, Austrija je slavila pobjedu nad Azerbejdžanom (4:1) i zauzela prvo mjesto zbog nešto bolje gol razlike.

Izvor: mondo.ba