Nestašica lijeka za psihička oboljenja
Pacijenti oboljeli od šizofrenije ostali su bez lijeka. Neophodne injekcije "moditen depo" na tržištu neće biti do početka naredne godine. Pacijenti ovaj lijek moraju da dobijaju obavezno jednom u toku mjeseca.
Republika Srpska 04.10.2016 | 21:14
Injekcije "moditen depo" trenutno nema ni u regionu. Psihijatri kažu da je ovaj lijek važan, jer ako se preskoči terapija, pacijentima se pogoršava stanje. Dolazi do poremećaja ponašanja i agresivnosti. U psihijatrijskoj bolnici na Sokocu zaliha odavno nemaju.
Prema podacima sa kojima raspolaže banjalučki Dom zdravlja, "moditen depo" pije oko 300 pacijenata. Zaliha lijeka nema na lageru u apoteci Univeritetskog kliničkog centra Republike Srpske, ali ni na Odjeljenjima Klinike za psihijatriju. Ipak, iz Kliničkog centra poručuju da postoji alternativa.
Šizofrenija i paranoidna psihoza su najteže duševne bolesti. Oboljeli imaju ideje proganjanja, ljubomore, haluciniraju. Redovna konzumacija potrebnog lijeka takvo stanje pacijenata stabilizuje. Osim ampule, postoji isti lijek u tabletama.
(BN teleizija)
Komentari / 10
Ostavite komentarpitajte dodika gde su
04.10.2016 19:57Dodik popio sve lekove i još nije došo pameti hahahahahahahah
ODGOVORITEKamiondzija
04.10.2016 20:01Vama je Dodik noćna mora
ODGOVORITEzumba
04.10.2016 21:16Vama nije,za vas je to uobicajena pojava.
Gradiscanac
04.10.2016 21:24ahahahahahaha kakav naslov, kad nisam spao sa stolice, najjaci do sada :)
ODGOVORITEbogdanic ce to rijesiti
04.10.2016 21:26Sad ce to brzo rijesiti Bogdanic,covjek bio zauzet kampanjom u Teslicu ali evo ga sad ce on to sve da rijesi a Teslicani nisu znali kako bi on od njih napravio velegrad pa birali tamo nekog drugog
ODGOVORITEKamiondzija
04.10.2016 21:36Komentarisite avaz on je vaš što čitate četničke medije
ODGOVORITEDimnjačar
04.10.2016 22:21Lijeka ima na svakom koraku, samo što doktori propisuju pogrešne. Ne treba narodu Moditen-Depo, nego jedno dobro umlaćivanje Jelovim, Borovim, Bukovim ili Javorovim letvama po glavi! U hitnim slučajevima mogu i od prosušenog Hrasta, ako ostali nisu na dohvat ruke.
ODGOVORITEhehehehe
04.10.2016 23:23Mislim da je Hrast najucinkovitiji!
Igor
05.10.2016 06:34Nema tu ništa čudno s obzirom kakvu vlast imamo a mi ovce ih uporno biramo. Zato narod i je na antidepresivima. Sami smo sebi krivi!
ODGOVORITE,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
11.10.2016 13:49Moditen depo se od jucer može nabaviti u apotekama.
ODGOVORITE