Endi kreće na broj 1!

Škot najavio da će posle kraćeg odmora svom snagom napasti poziciju koju već godinama ljubomorno čuva Đoković!

Tenis 24.09.2016 | 12:45
Endi kreće na broj 1!
Drugi reket sveta ne krije ambiciju da jednog dana postane prvi. Naravno, u pitanju je Endi Mari koji još nije uspeo da se domogne vodeće pozicije čiji je Novak Đoković „staralac“ već godinama.

Škotski as je ove sezone odigrao tri grend slem finala slavivši u Vimbldonu, odnos pobeda i poraza mu je 55:9, a osvojio je i po drugi put na Olimpijskim igrama zlato u singlu. Zaista sezona za pamćenje, s čime se i on slaže:

- Ja sam prezadovoljan, teško da sam mogao da imam bolju sezonu. Istina, možda sam u martu mogao bolje, ali ne mogu se žaliti.

Velikan belog sporta trenutno je na kraćem odmoru nakon paklenog polufinala Svetske grupe Dejvis kupa koju je Velika Britanija u Glazgovu izgubila od Argentine, čime se i oprostila od pehara osvojenog prošle godine.

- Posle previše napora i 11 sati tenisa tokom tri dana polufinala Dejvis kupa, zaista mi je dosta igranja. Moram dobro da se odmorim i da krenem svom snagom do kraja sezone, ne bih li u novu ušao sa ciljem da preuzmem prvo mesto na svetskoj listi - jasan je Endi.

Da li će u tome uspeti, ostaje da vidimo, a da je zaslužio – zaslužio je. Ipak, o tome će pre svega odlučivati suvereni vladar svetskog tenisa, Novak Đoković. Naš as trenutno ima čak 14.040 ATP bodova, a Endi 9.345. 

Izvor: mozzartsport

Komentari / 0

Ostavite komentar