ITA: Juve potcenio Inter, nadigran u Milanu! Srbin i Hrvat zaustavili Romu!

Fudbaleri Intera savladali su petostrukog uzastopnog šampiona Juventus 2:1, u velikom "Derbiju Italije". Fudbaleri Kjeva pobedili su u gostima Udineze s 2:1 u prvoj nedeljnoj utakmici četvrtog kola italijanske Serije A. Fudbaleri Kaljarija ostvarili su prvu pobedu ove sezone, pošto su sa 3:0 savladali Atalantu. Fudbaleri Fiorentine savladali su Romu 1:0, u poslednjem meču četvrtog kola Serije A.

Fudbal 19.09.2016 | 09:00
"Nerazuri" su u 230. međusobnom duelu sa "bjanko-nerima" zabeležili 71. pobedu, drugu uzastopnu.

Juventus je prvim porazom u sezoni prepustio prvo mesto Napoliju, za kojim zaostaje bod, dok je Inter stigao do deobi od 3-6. pozicije sa Romom, Lacijom i Kjevom.

Masilimijano Alegri je donekle potcenio rivala, počeo je meč bez najskupljeg igrača u istoriji Kalča Gonsala Iguaina, što se osetilo u napadu čak i nakon što je Argentinac ušao u durgom poluvremeu.

Ipak, Juve je uprkos inicijativi i znatno boljoj igri rivala, posebno u drugih 45 minuta, poveo na Đuzepe Meaci golom Štefana Lihtštajnera u 66. minutu.

Međutim, Inter preokeće u narednih 12. Već u 68. domaćin je izjednačio, posle kornera Evera Banega fantastično je skočio Mauro Ikardi.

"Nerazuri" su nastavili da kontrolišu igru i bacaju na kolena rivala u 78. minutu. Ovaj put Ikardi je poslao centaršut u peterac, a još bolje skočio i sjajno takođe glavom gađao Ivan Perišić.

Prvo poluvreme nije donelo mnogo kvalitetnog fudbala, ali je bilo prilika. Juve je upropastio dve brzopletim reakcijama, dok je najbolju za Inter propustio Ikardi, koji je pogodio stativu.

U drugom poluvremenu Inter je bio znatno bolji rival, prvi je zapretio u 64. minutu preko Kandreve, ali je lopta otišla pored gola. Ipak, Juventus je pokazao zbog čega je šampion i bukvalno bez konkretne igre stigao do vođstva.

Posle naizgled besmislenih kombinacija u sredini terena, Sandro probija po levoj strani, šalje oštar centaršut u peterac gde je Lihtštajner samo postavio nogu za vođstvo.

Međutim, već u sledećem napadu Inter je izjednačio. Ikardi je dobio dobru loptu u kaznenom, ali su je igrači Juventusa izbacili u korner.

Banega je ubacio loptu sa leve strane, a Ikardi nadskočio dvojicu čuvara i savladao nemoćnog Bufona. Nakon izmena u oba tima, ulaska Mela i Perišića u Interu, a Iguaina u Juvnetusu, usledio je preokret.

Bufon je još jednom bio nemoćan posle centaršuta, štoperu Juvea su opet slabo markirali prostor, što koristi sveži rezervista Perišić i pogađa za 2:1.

Sedam minuta pre kraja Juve je imao priliku da izjednači iz slobodnog udarca, sjajno je šutirao Miralem Pjanić, ali lopta odlazi za malo iznad gola.

Sledeće kolo na programu je već u sredu, Juventus dočekuje Kaljari, dok Inter gostuje ekipi Empolija.

Fudbaleri Fiorentine savladali su Romu 1:0, u poslednjem meču četvrtog kola Serije A.

"Viola" je zabeležila drugu pobedu u nizu i sprečila "vučicu" da se izjednači sa Napolijem na deobi prvog mesta na tabeli.

Jedini gol na Artemio Frankiju u nedelju uveče postigao je hrvatski fudbaler Milan Badelj, osam minuta pre kraja, na asistenciju Nenada Tomovića.

Roma je poražena posle 20 utakmica bez poraza u Kalču, pretila preko Džeka i Perotija u prvom poluvremenu, ali su oni šutirali za malo pored stative.

U nastavku je Fiorentina preuzela kontrolu i imala dobre šanse preko Valera i Telja, koga je sjajnom intervencijom zaustavio Šćesni.

U 81. minutu Rađa Naingolan nije imao sreće, pogađa stativu sa distance, a već u sledećem napadu Srbin i Hrvat kreiraju akciju za trijumf domaćina.

Roma je na deobi od 3-6. pozicije sa Lacijom, Kjevom i Interom sa po sedam bodova, dok Fiorentina ima jedan manje, uz meča zaostatka.

Fudbaleri Kjeva pobedili su u gostima Udineze s 2:1 u prvoj nedeljnoj utakmici četvrtog kola italijanske Serije A. Domaćin je poveo u 25. minutu pogotkom Duvana Zapate koji je bio najviši u skoku posle centaršuta Emila Halfredsona s leve strane.

Kjevo je pre primljenog gola imalo inicijativu, ali napadač ekipe iz Verone Valter Birsa u dva navrata nije bio precizan u izglednim prilikama.

Napadačka igra gostiju ipak je donela rezultat i preokret. U 82. minutu Lukas Kastro je doneo izjednačenje, a u poslednjim trenucima utakmice pobedu Kjevu doneo Fabricio Kačijatore.

Srpski internacionalac Ivan Radovanović odigrao je ceo meč i zaradio žuti karton u prvom poluvremenu.

Fudbaleri Kaljarija ostvarili su prvu pobedu ove sezone, pošto su sa 3:0 savladali Atalantu u četvrtom kolu Serije A.

Heroj pobede bio je dvostruki strelac Marko Borijelo, a mrežu gostiju iz Bergama zatresao je i Sau. Torino našeg trenera Siniše Mihajlovića remizirao je bez golova sa Empolijem u meču u kojem nije bilo previše prilika, ali zato jeste čak sedam žutih kartona.

Sasuolo, koji je eliminisao Crvenu zvezdu iz Lige Evrope, slomio je Đenou u drugom poluvremenu – golove su dali Politano u 58. minutu iz penala i Defrel osam minuta kasnije na asistenciju baš Politana, pa je domaćim došao do druge pobede.

Novi prvoligaš Krotone napokon je osvojio prvi bod, Trota je doveo svoj tim u vođstvo u 23. minutu, ali je Nestorovsk u 66. izjednačio i tako doneo bod Palermu.