ŠPA: Bez Ronalda i Bejla, Real izjednačio Barsin rekord! Aduris kao Zlatan, Valensija na dnu!

Fudbaleri Real Madrida posle četiri kola španske Primere i dalje su jedini tim sa maksimalnim učinkom. Fudbaleri Osasune i Selte odigrali su nerešeno bez golova, u prvom nedeljnom meču četvrtog kola španske Primere. Fudbaleri Atletik Bilbaa pobedili su na svom terenu Valensiju sa 2:1.

Fudbal 19.09.2016 | 08:00
Iako bez Kristijana Ronalda (upala grla) i Gareta Bejla (lakša povreda butnog mišića), Real je savladao Espanjol u gostima 2:0 golovima Hamesa Rodrigesa u završnici prvog poluvremena i Karima Benzeme u 71. minutu.

Real je tako sa Zinedinom Zidanom na klupi izjednačio rekord Barselone sa Pepom Gvardiolom od 16 ligaških pobeda u nizu.

Utakmica je mogla da poprimi i sasvim drugačiji tok da je Baptistao u 11. minutu bolje reagovao – velika greška štopera Reala ostavila ga je u čistoj poziciji na desetak metara od gola, ali Kasilja je odbranio njegov udarac.

Madriđani nisu blistali, domaćin je bio ravnopravan i u prvom poluvremenu gledali smo prilično monotonu utakmicu sve do samog finiša – u drugom minutu nadoknade Rodriges se oslobodio dvojice čuvara i sa ivice kaznenog prostora šutirao je savršeno i pogodio ’malu mrežu’ gola Lopesa za 1:0.

To kao da je pokolebalo Espanjol, Real je zaigrao nešto bolje u nastavku, ali daleko je bilo to od blistave partije. Ipak, nekoliko solidnih pokušaja i odličan udarac Benzeme iz okreta u 57. minutu prethodili su momentu koji je definitivno rešio meč.

Igrao se 71. minut, Kros je prosledio loptu na desni bok do Lukasa Vaskesa, koji šalje loptu po zemlji u šesnaesterac, a Benzema natrčava i postiže svoj prvi gol u sezoni.

Real je rutinski priveo utakmicu kraju i sačuvao snagu za sledeći izazov, okršaj u sredu sa Viljarealom kod kuće. Espanjol je ostao na dva boda i u narednoj rundi gostuje Osasuni.

Fudbaleri Osasune i Selte odigrali su nerešeno bez golova, u prvom nedeljnom meču četvrtog kola španske Primere.

Gosti iz Viga bili su opasniji – konstantno su imali inicijativu, stvorili bolje šanse, ali su mreže na kraju mirovale.

Danijel Vas pogodio je prečku, Gudietiju je poništen pogodak zbog ofsajda, dok su dobre prilike propustili Aspas i Kabral.

Poslednjih pet minuta odigrao je srpski fudbaler Nemanja Radonja koji je zamenio Vasa, ali nije pomogao svojoj ekipi da dođe do bodova.

Osasuna i Selta ostale su bez pobede ove sezone i sa dva, odnosno jednim bodom, zauzimaju mesta u zoni ispadanja uz Valensiju.

Fudbaleri Atletik Bilbaa pobedili su na svom terenu Valensiju sa 2:1 u četvrtom kolu španske Primere.

Valensija je do prednosti stigla u drugom minutu golom Alvara Medrana na asistenciju Nanija i posle suviše pasivne reakcije odbrane domaćih.

Ipak, preokret Atletiku doneo je reprezentativac Španije Aric Aduris – on je golove postigao u 24. i 41. minutu, oba posle proigravanja Benjata.

Prvo je glavom zakucao loptu u mrežu posle ’skraćenog kornera’, da bi se pred poluvreme odlično snašao i manirom Zlatana Ibrahimovića poslao loptu u mrežu posle dubinske lopte.

Atletik posle četiri utakmice zauzima osmo mesto sa šest bodova, dok je Valensija poslednja, 20. bez bodova.

Fudbaleri Viljareala pobedili su na svom terenu Real Sosijedad sa 2:1.

Junak trijumfa bio je Nikola Sansone koji je dao dva gola i rešio pitanje pobednika još u prvom poluvremenu.

Viljareal je do prednosti mogao da dođe još u 16. minutu, ali Pato nije realizovao jedanaesterac. Njegov promašaj ispravio je šest minuta kasnije Sansone, a u 25. je duplirao prednost domaćina.

Real Sosijedad je potom zaigrao ofanzivnije, ali nešto više od gola Jurija Berčičea u 35. minutu nisu uspeli da ostvare.

Viljareal posle četiri odigrane utakmice zauzima šesto mesto sa osam bodova, dok je Real Sosijedad 13. sa četiri.