Moto GP dominira, 8 trka - 8 pobjednika!
Osmu trku u nizu MotoGP šampionat dobio je novog pobednika, u Mizanu je slavio Dani Pedrosa i ušao u istoriju!
Ostali sportovi 11.09.2016 | 15:45
Španac je redom obilazio Kala Kračloa, Andreu Dovicioza, Maverika Vinjalesa, Marka Markesa, Horhea Lorenca, te sedam krugova pre kraja i domaćeg favorita Valentina Rosija.
Tako je Pedrosa prvom pobedom u sezoni, 52. u karijeri, razočarao više od 100.000 navijača koji su došli da bodre "Doktora" na stazi "Marko Simončeli" u nedelju. Treće mesto osvojio je drugi vozač Jamahe Lorenco, koji je startovao sa pol pozicije, ali je lako izgubio vođstvo.
"Mnogo sam srećan, imao sam odličan vikend, juče (subota) nije bilo baš najbolje, ali je danas sve išlo po planu. Znao sam da će ritam biti ključ, imao sam neke jače tačke na stazi i uspeli smo. Hvala svima koji me podržavaju, posebno timu", rekao je Pedrosa.
Španac je usput "pomogao" zemljaku Markesu u borbi za titulu, jer je Rosi imao šansu da pobedom priđe na 38 bodova za ostatka, ali je na pet trka pre kraja ipak na deficitu od 43 za liderom.
"Dao sam maksimum da smanjim zaostatak za Markesom, iao sam bolji tempo od njega i Lorenca, stigao sam do prvog mesta, ali nisam mogao da stignem Pedrosu, bio je previše brz. Žao mi je, želeo sam da pobedim u Mizanu", rekao je Rosi koji je propustio šansu da se izjednači sa Lorencom i Markesom sa po četiri pobede u San Marinu.
Ovogodišnji šampionat nastavlja se Velikom nagradom Aragona 25. septembra.
VN San Marina, Mizano:
1. Dani Pedrosa (Honda) 43:43,524 minuta
2. Valentino Rosi (Jamaha) +2,837 sekundi
3. Horhe Lorenco (Jamaha) +4,359
4. Mark Markes (Honda) +9,569
5. Maverik Vinjales (Suzuki) +15,467
MotoGP, 2016:
1. Markes 223
2. Rosi 180
3. Lorenco 162
4. Pedrosa 145
5. Vinjales 136
Izvor: B92

Komentari / 0
Ostavite komentar